Zambia remizovala s Nigériou 1:1

(Autor: SITA/AP)
TASR|25. jan 2013 o 18:41

V prvom piatkovom dueli C-skupiny Afrického pohára národov 2013 remizovala v Nelspruite futbalová reprezentácia Nigérie s obhajcom titulu zo Zambie 1:1.

NELSPRUIT. Zverenci kouča Herveho Renarda inkasovali v 57. minúte, keď sa v drese "superorlov" presadil Emmanuel Emenike druhým gólom na šampionáte.

Z prísnej penalty v 85. minúte vyrovnal brankár Zambie Kennedy Mweene, ktorý nechytateľne trafil ľavý horný roh brány jeho kolegu. Nigéria môže smútiť aj preto, lebo v 26. minúte zahodil pokutový kop John Obi Mikel.

V treťom súboji skupiny sa tak zrodil tretí rovnaký výsledok 1:1.

Túto sériu prerušil večerný duel, v ktorom Burkina Faso zdolala Etiópiu vysoko 4:0 a vyhupla sa do čela tabuľky so 4 bodmi. Burkina viedla po polčase 1:0, ale v 60. minúte prišla o vylúčeného gólmana Soulamu. Napriek tomu však bola lepším tímom a svoj triumf poistila ešte tromi presnými zásahmi.

Na víťazstvo na finálovom turnaji APN čakala Burkina dlhých 15 rokov - počas nich odohrala sedemnásť zápasov, ani v jednom však neokúsila pocit výhry. Ak v poslednom vystúpení v C-skupine Burkina Faso neprehrá so Zambiou, vybojuje si postup do štvrťfinále.

Zambia - Nigéria 1:1 (0:0)

Góly: 85. Mweene (z 11 m) - 57. Emenike

Burkina Faso - Etiópia 4:0 (1:0)

Góly: 34. a 74. A. Traore, 79. D. Kone, 90.+4 Pitroipa, ČK: 60. Soulama (Burkina Faso)