Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vznikol dokument o živote Slovana v KHL

Slovan Bratislava hrá v KHL tretiu sezónu. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 28. nov 2014 o 11:16

Filmári zaznamenali prvé dve sezóny a zákulisie slovenského klubu v Kontinentálnej lige. Dokument prvý raz odvysielajú v sobotu 29. novembra na zimnom štadióne pred zápasom proti Mytišči.

BRATISLAVA. Športový dokument Aréna: Život za hokej, ktorý vznikal takmer dva roky a mapuje zákulisie klubu Slovan Bratislava počas pôsobenia v Kontinentálnej hokejovej lige, bude mať premiéru v sobotu 29. novembra pred stretnutím belasých s Atlantom Mytišči.

Film prvýkrát uvedú na mieste, kde bolo natočených veľa jeho sekvencií. Ako filmové plátno poslúži multimediálna videokocka v Slovnaft Arene, hala sa na hodinu zmení na dočasnú kinosálu.

Film si v prvom rade budú môcť pozrieť fanúšikovia Slovana. Samotný súboj s Atlantom sa potom začne o 17.30 h.

Dokument natočili Pavol Jelenek a Dušan Králik z produkčného štúdia Art4, režíroval ho Peter Kováčik.

Na slovenské pomery vznikol ojedinelý film, pohľad nielen na účinkovanie bratislavského klubu v nadnárodnej súťaži, ale aj sonda emotívneho prežívania hokeja zo strany členov manažmentu a zamestnancov klubu, hráčov i verných fanúšikov.

Prvé zábery filmu urobili už v lete 2013, pôvodne mal byť dokument pripravený do decembra 2013. Vzhľadom na vývoj predchádzajúcej sezóny, nahustený program Slovana pre zimné olympijské hry v Soči sa produkcia predĺžila.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.