Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: SITA)
Peter Podolinský|16. máj 2017 o 00:00

V najvyššej okresnej súťaži boli na programe zápasy 21. kola.

V súboji o prvé miesto zdolala Vyšná Slaná Krh. Dlhú Lúku. Rožňavské Bystré a Bohúňovo mali voľno.

Dlhá Ves – Jablonov n/T 7:1 (6:0) Góly: 6. P. Mičinsky, 12. G. Ferdinand, 18. K. Segyo, 22. a 30. A. Örvös, 40. M. Makkai, 50. L. Novák – 81. L. Zajdó, ŽK: 0 – 29. A. Viszlay, R: L. Marton, DZ: F. Drenko, D: 66. DLHÁ VES: M. Pavlíny – G. Beke, G. Ferdinand, At. Labina, M. Makkai, K. Segyo, A. Örvös, Cs. Flander (78. N. Kövesdi), P. Mičinsky (46. At. Pomaj), D. Novák, Zs. Mezei (46. L. Novák). JABLONOV n/T: R. Balázs – L. Zajdó, G. Páll, T. Hlavček, A. Viszlay, Pa. Hutník, Pas. Milata, S. Zubriczky, P. Ungváry Szabó (75. R. Mezei), P. Hundza, M. Fifik.

Prvý polčas sobotného zápasu bol gólovou prehliadkou domácich hráčov. Hosťom z Jablonova n/T postupne nastrieľali šesť gólov. Prvý dal už v 6. min. Mičinsky. Po prestávke domáci prestriedali, v úvode dal L. Novák siedmy gól. Hostia zaznamenali čestný úspech v 81. min. Strelcom bol L. Zajdó.

Rudná – Kružná 2:0 (1:0) Góly: 13. Fr. Čapó, 65. O. Sanisló, ŽK: 77. A. Hanzlík – 15. R. Garan, R: L. Gyenes, DZ: J. Bobrík, D: 70. RUDNÁ: B. Kurian – L. Šimon, M. Galajda, Cs. Óvary, O. Sanisló, A. Gyömbér, L. Dávid, D. Orbán (89. A. Köteles), O. Vysoký, A. Hanzlík (77. S. Székely), Fr. Čapó. KRUŽNÁ: M. Ruszó – M. Szabó, R. Garan, L. Varga, J. Kamenský, V. Majoroš, L. Mezei, R. Dókus (20. J. Fazekaš), P. Fabián, Ľ. Lukáč (71. O. Kerekes).

Vo vyrovnanom zápase v nedeľu predpoludním sa domáci ujali vedenia v 13. min. Autorom gólu bol Čapó. V ďalšom priebehu sa striedali šance na oboch stranách. V závere domáci brankár Kurian zázračne zneškodnil šancu Vargu. Po prestávke sa hralo viac medzi šestnástkami.

Hostia mali loptu viac na kopačkách, no z gólu sa radovali domáci. V 65. min. dal O. Sanisló poisťujúci gól. V slušnom zápase potom už domáci udržali víťazstvo.

Hrhov – Drnava 1:2 (1:0) Góly: 7. G. Veverica – 62. Jak. Maliňák, 75. B. Šoltés, ŽK: 50. M. Hranyó, 59. A. Bartók, 71. T. Zsigrai – 0, R: G. Rási, DZ: L. Šalamon, D: 80. HRHOV: A. Bartók – L. Horváth, K. Demeter, T. Zsigrai, R. Hajdu (60. Ľ. Bartók), Z. Üveges, M. Dunka, G. Veverica (75. P. Červený), M. Hranyo, A. Gruľo (49. D. Danko), A. Kocsik (53. P. Krankilla). DRNAVA: D. Zakhar – P. Búlik, J. Görgei(88. M. Ondrej), B. Šoltés, J. Čeľovský, J. Barczi, Jak. Maliňák, At. Herczeg (46. D. Babič), M. Maliňák (84. An. Herczegň, D. Tisza, K. Šoltés.

Hrhovčania sa ujali vedenia už v 7. min. gólom G. Vevericu. Bol to však jediný gól prvého polčasu. Po prestávke sa tabuľkovému favoritovi z Drnavy podarilo dvakrát skórovať a otočiť tak vývoj zápasu vo svoj prospech. V 62. min. vyrovnal Jak. Maliňák a v 75. min. rozhodol o troch bodoch pre Drnavu B. Šoltés.

Honce – Betliar 3:4 (1:1) Góly: 35. J. Pástor (11 m), 56. Ľ. Árvay (vlastný), 78. S. Dzureň – 33. a 73. I. Lörincz, 80. L. Lörincz, 90. Zs. Barkasz, ŽK: 0 – 63. Zs. Barkasz, R: J. Ször, DZ: O. Vysoký, D: 70. HONCE: Joz. Karalo – J. Hric (77. N. Gallo), S. Dzureň, J. Pástor, O. Varga, J. Tomi, Ján Karalo, T. Fandák (52. D. Forgáč), M. Vranec, L. Hajdu (88. A. Ragyina). BETLIAR: Ľ. Šofranko – Ľ. Árvay, I. Lörincz, R. Fabian, Zs. Barkasz, M. Ďuriček (46. M. Oravec), R. Jakab (58. P. Hricko), M. Marciš, L. Lorincz, L. Fafrák (4. J. Benedikty), D. Szilardi.

V Honciach otvorili skóre hostia z Betliara. Po hlavičke I. Lörincza v 33. min. sa ujali vedenia. Radovali sa však len dve minúty. Po ruke v šestnástke J. Pástor vyrovnal. V úvode druhého polčasu domáci išli do vedenia. Obranca Árváy v snahe dať malú domov poslal hlavičkou loptu do vlastnej brány.

O vyrovnanie sa znova postaral I. Lörincz v 73. min. Ešte raz sa domáci ujali vedenia, keď hostia neodvrátili loptu a kanonier domácich Dzureň pridal tretí gól. Bolo to v 78. min. Domáci v snahe ubrániť jednogólový náskok sa stiahli do obrany. To však bola voda na mlyn hostí. Posilnil útočné rady a v 80. min. vyrovnal L. Lörincz.

Huževnatý odpor domácich však nestačil ani na zisk bodu. V 90. min. strelou do šibenice rozhodol Barkasz o tom, že všetky tri body putujú do Betliara.

Vyšná Slaná – Krh. Dlhá Lúka 4:1 (0:1) Góly: 47., 52. a 80. M. Gallo, 82. O. Kračún – 21. Š. Bodnár (11 m), ŽK: 20. M. Laurinc, 60. J. Krásný – 44. P. Klárik, 64. J. Čižmár, R: P. Galík, DZ: P. Béreš, D: 50. VYŠNÁ SLANÁ: V. Balúch – F. Gallo, M. Hadar, P. Rogos (46. M. Bendík), G. Keršák, O. Kračún, M. Gallo, J. Krásný, M. Fifik, Š. Domik, M. Laurinc (74. J. Sentpetery). KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, A. Kovács, I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas (70. Cs. Korintuš), Š. Bodnár, P. Klárik (57. G. Zsilla), A. Rigó, T. Hegedüs, J. Gebe (87. T. Kuru).

V prvého s druhým sa po minulotýždňovom vylúčení dvoch hráčov Vyšnej Slanej zdalo, že misky váh sa viac naklonili na stranu hostí. Prvý polčas to aj naznačoval. Hostia sa ujali vedenia po premenenej penalte Š. Bodnára. O necelú štvrťhodinu na to mali penaltu aj domáci, no brankár Máté pokus M. Galla zneškodnil.

Rovnako vytiahol zo šibenice aj jeho priamy kop. Po prestávke vystriedal M. Bendík stopéra P. Rogosa a domáci preskupili sily.

Hneď v úvode polčasu dal M. Gallo v rýchlom slede dva góly a domáci boli razom na koni. Hostia odpovedali posunom Čižmára do útoku. Čím sa však otvorili obrana Krh. Dlhej Lúky. Čo aj domáci využili a M. Gallo uzavrel hetrik. O štvrtý gól sa postaral O. Kračún.

12. Hrhov 17 3 1 13 31:66 10
(Nižná Slaná sa pred začiatkom zo súťaže odhlásila. Vlachovo sa odhlásilo pred začiatkom jarnej časti, pred 15. kolom.)