Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Vymažú Košičania Zvolenu nulu v kolónke prehier?

V minulej sezóne. Zvolen inkasoval v Čermeli štvorku. (Autor: Judita Čermáková)
Bohuslav Matia|Publikované 9. sep 2016 o 22:00

O prečíslovanie tohto štatistického údaja sa pokúsia hráči FC VSS Košice.

KOŠICE. V minulej sezóne dostala zvolenská Loky od žlto-modrých v Čermeli štvorku, prehrala 0:4, čo bolo najvyššie víťazstvo VSS v celom ligovom ročníku 2015/2016.

Ale ten výsledok už dávno zapadol prachom a najmä v košickom mančafte je málo hráčov, ktorí si naň spomínajú, lebo kabína VSS prešla medzi dvoma sezónami dôslednou revitalizáciou a pamätníkov na ten duel v nej veľa nie je.

„Samozrejme, uvedomujeme si, že Zvolen je jediné mužstvo v súťaži, ktoré ešte neprehralo, takže to musí byť kvalitný mančaft,“ vie tréner VSS Jozef Majoroš, že to bude tuhý boj o cenné ligové body.

„Ale my sa sústredíme hlavne na seba, na našu hru. Celý týždeň sme sa na tento duel zodpovedne pripravovali, takže verím, že sme pripravení dobre, a že v nedeľu sa zápas skončí s dobrým výsledkom pre nás.“

Aká bude rozlúčka s Haniskou?

V Španielsku, kvôli horúčavám, sa chystajú odložiť niektoré zápasy najvyššej súťaže, na Slovensku, napriek „tridsiatkam“, to asi nehrozí...

„Neviem, aké bude počasie v nedeľu, ale aj keby bola horúčava, bude to rovnaké pre oboch súperov, a verím, že obe mužstvá sa s tým vysporiadajú.“ Pre Košičanov to bude, respektíve by to mala byť, rozlúčka s Haniskou.

„Sám neviem, kde odohráme ďalší domáci zápas. Určite by bolo najlepšie, keby sme hrali v Košiciach, ale aj v Haniske sme našli príjemné prostredie, hralo sa nám tam dobre,“ verí Jozef Majoroš, že to bude víťazná rozlúčka s ich prechodným domovom.

A aj na Moldavu sa dá privyknúť...

Začiatkom týždňa sa hráčsky káder VSS rozšíril o dvoch ruských tínedžerov, 18-ročného Sergeja Ivanova a o rok staršieho Nikitu Andrejeva, ktorí prišli do Košíc na hosťovanie zo Zenitu Petrohrad.

Presvedčili trénera Majoroša na tréningoch, že sú to hráči do základu?

„Sú to mladí hráči, ktorí boli v kádri Zenitu Petrohrad, takže majú svoju kvalitu, a ukázali to aj na tréningoch s naším mužstvom, ale určite to ešte nie sú hráči do základnej jedenástky. Poznám ich iba krátko, a aj oni potrebujú nejaký čas na adaptáciu v novom prostredí, bližšie sa spoznať so spoluhráčmi, s trénerom, zžiť sa s naším herným systémom. Nemal by to byť problém, lebo aj naše mužstvo je mladé, a verím, že kolektív oboch ruských mladíkov v pohode prijme. Papierovo sú už vybavení, takže na nedeľňajší zápas so Zvolenom budú pripravení.“

Dva otázniky

O základnej zostave VSS sa bude zrejme rozhodovať až tesne pred zápasom.

„Karty, žeby niekto stál kvôli nim, síce nemáme, ale zdravotné problémy hlásia Tomáš Kubík a Mišo Jonec. Nie sú to vážne zranenia, ale momentálne nie sú títo hráči stopercentne v poriadku. Do nedele sú však ešte dva dni, takže uvidíme, ako sa budú cítiť a podľa toho sa rozhodneme,“ vraví Jozef Majoroš.

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.