Vyhral i napriek pádu. Prevc zvíťazil vo Vikersunde aj v nedeľu

Peter Prevc lietal najďalej aj v nedeľu.
Peter Prevc lietal najďalej aj v nedeľu. (Autor: SITA/AP)
TASR|14. feb 2016 o 18:40

V druhom kole doletel na fantastických 249 metrov. Po doskoku však neudržal rovnováhu a chrbtom sa dotkol zeme. Napriek tomu, že mu rozhodcovia výrazne znížili známky, Peter Prevc vo Vikersunde vyhral.

VIKERSUND. Slovinský skokan na lyžiach Peter Prevc vyhral po sobotňajších aj nedeľňajšie lety Svetového pohára na mamuťom mostíku v nórskom Vikersunde.

Líder celkového poradia seriálu triumfoval s náskokom necelých osem bodov pred Rakúšanom Stefanom Kraftom. Tretí skončil Andreas Stjernen z Nórska.

Prevc vyhral aj napriek pádu v druhom kole.

Famózny Slovinec v 157. štarte dosiahol 43. pódiové umiestnenie v kariére (bilancia: 17 - 15 - 11) a zažíva svoju životnú sezónu. Na prelome rokov triumfoval na prestížnom Turné štyroch mostíkov, v polovici januára si vybojoval zlato na majstrovstvách sveta v letoch na lyžiach na mostíku Kulm v rakúskom stredisku Tauplitz/Bad Mitterndorf a je hlavným adeptom na zisk veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári 2015/2016.

Po devätnástich odskákaných pretekoch má na čele hodnotenia SP už 1574 bodov. Druhý je s priepastným mankom 572 bodov Freund, tretia pozícia patrí Gangnesovi (940 b.).