Východniari plece pri pleci

Sportnet|5. nov 2007 o 00:00

Ani v šiestom kole extraligy volejbalistov sa situácia na čele zabuľky nezmenila. Plece pri pleci, zatiaľ bez prehry, kráčajú vedno Humenné a Prešov.

Pravda, táto situcia sa určite zmení už nasledujúci víkend, keď derby lídrov uvidia pri Toryse. Naopak, na chvoste tabuľky je stále bez výhry Svidník.

Najbližší program - piatok 9. novembra: Prešov - Nitra (17.00). Sobota 10. novembra: Prešov - Humenné (18.00), Malacky - Nitra, Púchov - Svidník. Nedeľa 11. novembra: Púchov - Humenné, Malacky - Nitra.

Svidník - Prešov 1:3 (-18, 20, -18, -15)

Diváci vo svidníckej hale boli svedkami bojovného výkonu domácich. Tí si na víťazstvo museli počkať do druhého setu, keď prvý Prešov poľahky vyhral 25:18. Nezohratosť vysokoškolákov s druhým nahrávačom Marošom Sopkom a priveľa nepresností Slávia využila a vyrovnala pomer setov. Bojovnosť Svidníčanom vydržala ešte v treťom dejstve, no v koncovke rozhodli skúsenosti a VK PU vyhral 25:18. Záverečný set už bol v jasnej réžii Prešovčanov.

(jaš)

ŠTATISTIKA

Slávia: S. Lampart 4, Kseňák 10, Murčinko 9, Mihaľko 7, Németh, Ľ. Soták 10 (libero Mackanič, M. Špak 9).

PU: Maroš Sopko 1, Škvarek 9, Mikita 11, Javorčík 15, Martin Sopko ml. 18, Varchola 10 (libero Barlík, Rajduga).

Hralo sa 84 minút, pred 200 divákmi rozhodovali Daruľa a Porvazník.

Humenné - Malacky 3:0 (15, 17, 23)

Východniari začali exelentne. Do stavu 5:1 si pripísali tri priame body z podania, Záhoráci mali dosť problémov s príjmom, čo iba uľahčilo chemesákom cestu za ziskom prvého setu. V druhom dejstve prišla bodová ťahanica, zlom nastal po technickom time-oute (16:15). Na nahrávku prišiel Soták, pri kolíku šesťkrát zakončil útok Ondrušek, kým hostia získali iba dva body. Tretí set si chemesáci držali náskok (5:2, 14:10, 19:15), no od stavu 21:18 prišli chyby v útoku a tréner Vlkolinský vyberal time-out (21:21). Dramatickú koncovku ukončili dva útoky Polláka stredom siete.