Vůjtek: Spor Cháru a Šatana nie je vyriešený, je to veľký problém

(Autor: TASR)
Peter Filin|15. jan 2014 o 15:08

Nerátal som s tým, že to prerastie do hystérie, hovorí o reakciách na nenominovanie Šatana reprezentačný tréner.

BRATISLAVA. Reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek sa pre denník Šport vyjadril k možnému sporu medzi Miroslavom Šatanom a Zdenom Chárom.

Šatan po zrážke s Chárom vynechal polovicu minulej sezóny a táto udalosť podľa neho môže mať vplyv aj na náladu v kabíne v prípade dodatočnej nominácie Šatana na olympiádu.

Na otázku, či by spor nezhoršil atmosféru v mužstve, ak by Šatan a Chára hrali spolu, Vůjtek odpovedal: "Neviem si to predstaviť, ich otázka nie je vyriešená."

Podľa trénera by to bol veľký problém. "Ich vzájomný spor nie je vyriešený," zopakoval Vůjtek a dodal, že Chára nie je zodpovedný za to, že Šatana nenominoval.

Šatanove góly prišli neskoro

Reprezentačného trénera taktiež prekvapila intenzita reakcií na vynechanie Šatana zo zostavy.

"Vždy pri takejto príležitosti sa dajú čakať rozdielne názory, nerátal som s tým, že to občas prerastie až do hystérie," hovorí Vůjtek.

Europoslanci Anna Záborská a Peter Šťastný napríklad hovorili o diskriminácii Šatana ako staršieho hráča.

Šťastný v rozhovore pre denník SME ešte pritvrdil a nazval Šatanovo nenominovanie do Soči hanebným.

Vůjtek na jednej strane vyzdvihol hokejistovu aktuálnu formu, podľa neho v súčasnosti patrí medzi najlepšch hráčov Slovana. Dodal, že góly začal strieľať až po oznámení nominácie.

Odohral len deväť stretnutí

"Miro do nominácie odohral deväť stretnutí. Áno, začal strieľať góly, ale až po hraničnom termíne," povedal Vůjtek. Naznačil tiež, že sa mu nepáči, že Šatan začal sezónu príliš neskoro.

"Ja sa pýtam, prečo nezačal hrať v septembri alebo v októbri, keď mu Slovan zmluvu ponúkal?" vyčíta reprezentačný tréner.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: