Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Vranov nahlas o postupe nehovorí, FC Košice áno

Najväčším favoritom tretej ligy sú na prahu novej sezóny FC Košice. Postupovými ambíciámi sa netaja. (Autor: facebook FC Košice)
Daniel Dedina|Publikované 26. júl 2018 o 22:00

Štartuje nový ročník 3. futbalovej ligy. Aj so Spišskou Novou Vsou.

VÝCHODNÉ SLOVENSKO. Cez víkend štartuje nový ročník najvyššej regionálnej futbalovej súťaže. Aj so Spišskou Novou Vsou.

Všeobecne sa očakáva, že boj o postup by mal byť v III. lige Východ záležitosťou dvoch tímov – FC Košice a Vranova nad Topľou.

Košičania odkliali strelecké mlčanie v Odoríne

Novovzniknutý klub FC Košice, ktorý vznikol fúziou Vyšného Opátskeho s Barcou, vstúpi do nového ročníka domácim duelom s Giraltovcami.

Košičania sa od začiatku netaja najvyššími ambíciami.

V päťročnom intervale je ich cieľom postup do najvyššej súťaže.

Do druhej ligy chcú postúpiť v najkratšom možnom čase, teda už v tejto sezóne. Svorne to tvrdí vedenie klubu, tréneri i hráči.

Ambíciám zodpovedá aj posilnenie kádra. Prišli Pulen (Rožňava), Gáll (Lokomotíva), Serečin (Michalovce), Hazrolli (Svit), zo zahraničných hráčov Ukrajinec Rizie a Srb L. Ristovski.

„Káder pre jesennú časť by mal byť uzavretý. Uvažujeme už len nad posilnením útoku, viac nám ukážu prvé kolá,“ uviedol športový riaditeľ FC Košice Pavol Turczyk.

V príprave sa proti kvalitným súperom nedokázali zverenci Miroslava Soviča strelecky presadiť (L. Mikuláš 0:5, Trebišov 0:0, Poprad 0:5, West Ham U23 0:1), ale v stredajšej dohrávke 1. kola Slovnaft Cupu si to Odorín zlízol aj s úrokmi.

Na ihrisku piatoligového nováčika vyhrali Košice vysoko 9:0.

„Hráči ukázali, že góly vedia dávať, aj keď súper, pochopiteľne, nedosahoval kvality tých predchádzajúcich. Domácim ďakujeme za veľmi príjemné prostredie a fér hru,“ odkázal na diaľku Turczyk.

Štadión v Čermeli momentálne prechádza kozmetickými úpravami, na treťoligových zápasoch FC Košice bude otvorená hlavná tribúna a sektor pre domáci fanklub.

Ciele Vranova sú definované inak

Vranovčania chcú hrať o špicu, ale vo vyhláseniach sú opatrnejší, ako ich predpokladaný najväčší konkurent v boji o postup.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.