Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Vozičkári trénujú na maratón

Sportnet|7. apr 2004 o 00:00

BRATISLAVA - Dvaja slovenskí paralympici Vladimír Gajdičiar a Daniel Kukla sa počas rekondičného pobytu v Piešťanoch (31. marca - 7. apríla) pripravovali na Flora London Maratón, ktorý bude v nedeľu 18. apríla. Úspešní slovenskí paralympici Vladimír ...

BRATISLAVA - Dvaja slovenskí paralympici Vladimír Gajdičiar a Daniel Kukla sa počas rekondičného pobytu v Piešťanoch (31. marca - 7. apríla) pripravovali na Flora London Maratón, ktorý bude v nedeľu 18. apríla. Úspešní slovenskí paralympici Vladimír Gajdičiar sa v uliciach Londýna predstavia v kategórii vozičkárov. Ako organizátori tohto podujatia oznámili, na maratóne bude štartovať asi 30-tisíc športovcov z celého sveta.

Účasť prisľúbili mnohé významné osobnosti. Napríklad Adrian Moorhouse, zlatý olympionik z OH 1988 v Soule, Graham Taylor, manažér anglického futbalového tímu, Kimiko Dateová, japonská tenistka, ďalej Ranulph Fiennes, ktorý nielenže má desať zápisov v Guinnessovej knihe rekordov, ale ako prvý človek dosiahol oba póly našej planéty. Medzi účastníkmi budú aj Richard Dunwoody, najúspešnejší britský džokej v histórii, Andrew Morton, spisovateľ a mnohí iní.

Farby Slovenska okrem klasických bežcov - maratóncov bude obhajovať aj spomínaný paralympik Vladimír Gajdičiar, ktorý v roku 2002 získal na Paralympiáde v Salt Lake City striebornú medailu v behu na 10 km a Daniel Kukla, ktorý má za sebou takisto rôzne cenné umiestnenia na svetových súťažiach. (tasr)

Súvisiace články