Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Volejbalové derby prinieslo drámu. Lepšie ju zvládol Prešov

(Autor: VK Mirad PU Prešov)
Ján Jacoš|Publikované 23. dec 2018 o 08:23

Košičania sa do zápasu vrátili, ale už ho neotočili.

VK Mirad PU Prešov - VK KDS Šport Košice: fotogaléria

23.12.2018

PREŠOV. V šlágri 16. kola extraligy volejbalistov vyhral VK Mirad PU Prešov nad KDS Šport Košice 3:2 (15, 21, -18, -15, 11).

Prešovčania viedli 2:0 na sety, Košičania sa však do zápasu vrátili a jeho stav vyrovnali.

V tajbrejku už opäť dominovali domáci volejbalisti.

Skvelá séria Košíc sa skončila

Vo výbornej diváckej kulise sa hralo zaujímavé a dramatické východniarske derby, Šarišania v ňom Košiciam prerušili šnúru šiestich víťazstiev v rade.

„Vyhrali sme, ale bolo vidieť, že nám bude potrebné popracovať na fyzickej kondícii, mužstvo reštartovať," poznamenal tréner VK Mirad PU Erik Digaňa.

„Budeme sa to usilovať nastaviť tak, aby družstvo bolo pripravené na pohárovú súťaž a vrchol extraligy. V prvých dvoch setoch to bolo výborné, chlapci šliapali, v treťom nám nevychádzal servis, hostia sa vyburcovali, nešlo nám to ani v štvrtom sete. V piatom sme dali do hry srdce a to rozhodlo. Ďakujem aj fanúšikom, ktorí nás hnali a nezlomili nad nami palicu. Pre nich to robíme a teší ma, že sme im pred Vianocami urobili radosť. Aj ja sa veľa učím, vzdelávam sa. Chceme sa ešte viac zoceliť, aby sme boje v play-off vyšperkovali čo najlepšími výkonmi od začiatku do konca zápasov."

Sopko: Klasické bojovné derby

Kapitán Prešova Martin Sopko st.: „Bolo to klasické bojovné východniarske derby. Prvá časť zápasu vyzerala jednoznačne pre nás. Potom aj takou psychickou neodolnosťou sme dostali Košice na koňa a mali sme veľký problém získať v tomto derby aspoň dva body. Bolo viac boja ako nejakej volejbalovej krásy, boli i pekné akcie, ale aj množstvo chýb. Je to však cenné víťazstvo proti kvalitnému tímu, teší nás zvládnutie tajbrejku."

Vlkolinský: Výsledok je spravodlivý

„Som rád, že sme sa vrátili do zápasu, lebo to s nami vyzeralo zle," podčiarkol tréner Košíc Richard Vlkolinský.

„Avizoval som, že tento zápas bude o morálke. V druhej polovici základnej časti sme vyhrali kľúčové duely, výhra nad Prešovom by bola takým bonusom. Prešov hral dobre, my sme mu však dosť dovolili, nekládli sme im v druhom sete takmer žiadny odpor. Dal som do hry viacerých hráčov, lebo som vedel, že to môže byť dlhý zápas, keď sa doň vrátime. To sa aj naozaj stalo. Za bod som vďačný, lebo kľúčové momenty v tajbrejku zvládol Prešov lepšie. Výsledok je spravodlivý. Do zápasu sme sa vrátili dobrým volejbalom a aj preto sme jeho stav vyrovnali, tajbrejk sme už tak nezvládli."

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.