Volejbalisti Prešova odvrátili nepriaznivý stav série

Zabojovali. Prešov doma vyrovnal sériu na 2:2.
Zabojovali. Prešov doma vyrovnal sériu na 2:2. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|22. mar 2013 o 00:00

Volejbalisti VK Mirad PU zvládli štvrtý zápas play-off proti Myjave, ktorú na domácej palubovke zdolali 3:0. Zabrali najmä skúsené opory.

Séria sa nekončí. Prešovčania tak v sobotu odohrajú rozhodujúci štvrťfinálový zápas na pôde súpera.

PREŠOV. Po prehre v Myjave nesmeli prešovskí extraligisti pred domácim obecenstvom zaváhať. Ani nezaváhali, odhodlanie z nich sršalo od prvej lopty a po víťazstve vyrovnali stav série na 2:2.

Domáci začali zápas lepšie, udržiavali si mierny náskok až do stavu 17:18. Prešovský kouč zareagoval na otočenie výsledku oddychovým časom, ktorý priniesol svoje ovocie, zabral smečiar Peter Beňa a Šarišania viac súperovi nedovolili a vyhrali 25:21.

V druhom sete si Prešov vypracoval pohodlný šesťbodový náskok, ktorý však zakrátko prešustroval. V koncovke sa však našťastie domáci spamätali a set dotiahli do víťazného konca.

Tretie dejstvo začalo nervózne. Psychickú stránku však lepšie zvládli domáci. Exceloval univerzál Peter Tholt, vo výbornej forme sa predviedol aj blokár Marek Mikita a po zodpovednom výkone celého tímu sa VK Mirad PU tešil zo zaslúženého víťazstva znamenajúceho zvrat v sérii.

Tholt: Konečne som späť

„Mesiac som sa trápil s chorobami. Podcenil som ich, nedobral som antibiotiká a nedoliečená choroba sa mi vrátila v najnevhodnejšiu chvíľu. Do Myjavy som dokonca ani necestoval, mal som teploty. Takže som veľmi rád, že som mohol pomôcť tímu,“ povedal po zápase Tholt, podľa ktorého sa k víťazstvu dopracovali Prešovčania „dobrou hrou a bojovnosťou“.

Za kľúčový moment duelu označil druhý set: „Vypracovali náskok, no dostali sme sa do úzkych. Zvládli sme to a to bolo veľmi dôležité. Urobili sme ťažké lopty.“

Mikita: Každý odviedol maximum

Tholt verí, že nastúpený trend potvrdí prešovský tím aj v rozhodujúcom zápase na pôde súpera. Myslia si to aj jeho spoluhráči.

„My nemáme čo stratiť, ideme tam vyhrať,“ povedal Mikita a ocenil výkon svojich spolubojovníkov. „Veľmi dobre zahrali všetci hráči na každom poste.“

Ako dodal, zápas rozhodla lepšia hra na podaní a príjme. Teda presne v tých herných činnostiach, na ktoré upozorňoval tréner Ľuboslav Šalata.

Dodržali taktiku, zabrali opory

„Chlapci splnili taktické pokyny do bodky. Boli sme úspešní na podaní a od toho sa odvíjala naša útočná hra, ktorú režíroval nahrávač Škľar. Zápas ukázal, akým potrebným hráčom je pre mužstvo Peter Tholt. Zdravý Tholt je nenahraditeľný. V predchádzajúcich zápasoch nám výrazne chýbal. Akokoľvek sa snažili chlapci, ktorí ho nahradili - Lux a Digaňa – ale spolu dosiahli päť bodov, čo je málo oproti ich konkurentovi na druhej strane siete Rehákovi. Dnes nám Peťo veľmi pomohol, ale všetci hráči podali odhodlaný a bojovný výkon,“ spokojne si odfúkol domáci tréner.

Okrem Tholta zabrali aj opory Beňa či Mikita.

„Každý na svojom poste odrobil tú prácu pre tím, ktorú mal odrobiť. Peťo Beňa v rozhodujúcich fázach zápasu, keď bolo treba doútočiť, tak to dohral on. A Marek Mikita v treťom sete výbornými blokmi zvrátil nepriaznivý stav. Pri poslednej lopte vedel, že ju dostane Kriško, tak išiel naňho naplno,“ zhodnotil „vygumovanie“ súpera, ktorému tentoraz nepomohli ani rošády s nahrávačmi a ďalšie striedania.

Všetko teda ostáva otvorené, o postupujúcom rozhodne sobotňajší zápas v Myjave.

Nachádzate sa tu: