Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Vodnopólové derby opäť prinieslo emócie, červenú kartu a vylúčenia

Michal Kusko. Jeho vylúčenie prinieslo emócie. (Autor: veja)
Sportnet|Publikované 24. nov 2014 o 23:00

Veľkým favoritom boli ŠKP Modrí Draci, čo sa nakoniec potvrdilo, keď ČH Hornets zdolali 11:3.

V extraligovom vodnopólovom derby boli veľkým favoritom ŠKP Modrí Draci, čo sa nakoniec potvrdilo, keď ČH Hornets zdolali 11:3.

KOŠICE. Košické derby sa odohralo v réžii zverencov trénera Pavla Komjáthyho. Už po prvej štvrtine po dvoch góloch Šustera a jednom z ruky Grutku, mimochodom hráčov, ktorí počas uplynulej sezóny pôsobili práve v čiapočkách Hornets, viedli Draci pohodlne 3:0.

Za ČH znižoval peknými dvoma gólmi po sebe na 2:4 Hromada, ale potom minuloročný majster skóroval päťkrát po sebe a pred poslednou štvrtinou viedol 9:2. V závere padli tri góly a skóre bolo nakoniec jednoznačné v prospech ŠKP 11:3.

Rozhodcu radšej nekomentuje

Tak ako sme v týchto zápasoch zvyknutí, nezaobišlo sa to ani teraz bez vypätých emócií. Asistent trénera ČH Hornets Peter Veszelits dostal červenú kartu a zápas nedohrali pre tri vylúčenia Samuel Karabáš a Michal Kusko, kapitán sršňov.

Kusko mal na svojom konte dva fauly a tretí dostal potom, čo podľa arbitra pomaly plával do zóny pre vylúčeného hráča. Následne tak bol vylúčený do konca s náhradníkom. Asistent Veszelits za protesty dostal červenú kartu.

„Prepáčte, rozhodcu, ktorý riešil tieto herné situácie, nebudem radšej komentovať, lebo to by dobre nedopadlo. Ide o dlhoročný problém najmä voči nášmu klubu,“ rozhorčil sa tréner ČH Hornets Róbert Kaid.

Predsa len sme z neho dostali aj hodnotenie výkonu jeho tímu: „S obrannou fázou som relatívne spokojný, Draci majú vpredu veľmi silných centrov Nagya a Sakáča, takže moji chlapci sa mali čo obracať. Dostali sme o gól menej ako proti predchádzajúcemu súperovi z Bratilslavy a aj toto je pre mňa snáď aj krok vpred. Ja verím, že ideme správnym smerom.“

Potrebovali toto víťazstvo

Po výhre o osem gólov bol spokojný tréner Drakov Pavol Komjáthy.

„V podstate vždy sa toto derby nesie v búrlivej atmosfére, toto nie je prvé, ktoré skončilo krikom či nejakými červenými kartami. Trošku sme to očakávali, vedeli sme, že možno aj toto je druh taktiky, ako znervózniť zápas a ako ešte možno dačo zvrátiť. Očakávali sme, že naša sila je oveľa vyššia ako momentálne ČH Hornets, ale nebolo to také jednoznačné hneď od začiatku. Stále sa trápime s presilovkami, musíme to zlepšiť. Po dvoch prehrách vonku sme potrebovali toto víťazstvo. Tvrdo pracujeme na tom, aby sme v decembri doma porazili Sláviu UK Bratislava,“ uviedol Komjáthy.

V extralige v ďalšom 6. kole, čím štartuje odvetná časť, smeruje ČH Hornets do Novák a Draci privítajú doma Žilinu už počas najbližšieho víkendu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.