Vo Svite Baťov pohár s medzinárodnou účasťou

Domáci turnaj. Iskru Svit čaká Baťov pohár.
Domáci turnaj. Iskru Svit čaká Baťov pohár. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|17. sep 2015 o 00:00

Kvalitne obsadený medzinárodný turnaj o Baťov pohár preverí pripravenosť basketbalistov Iskry Svit.

Kvalitne obsadený medzinárodný turnaj o Baťov pohár preverí pripravenosť basketbalistov Iskry Svit pred blížiacim sa začiatkom novej sezóny SBL. Vo Svite sa okrem domácich medveďov predstavia dva české kluby a jeden z Maďarska.

SVIT. Prvenstvo z minulého roka obhajuje maďarský celok Marso Nyíregyháza KK. Z Českej republiky sa pod Tatrami predstavia BK Lions Jindřichův Hradec a Basketbal Svitavy.

Turnaj sa začína dnes a vyvrcholí v sobotu. Hrá sa systémom každý s každým.

Medzinárodná konfrontácia

V závere uplynulého týždňa sa Iskra predstavila na turnaji v českých Svitavách. S domácim tímom prehrala vysoko o 32 bodov.

Viac sa jej darilo v druhom súboji proti rakúskemu mužstvu Arkadia Traiskirchen Lions, ktorému podľahla tesne o štyri body.

Svitu na turnaji chýbala dvojica zranených hráčov Martin Míčka a Roman Findura i chorý Roman Skvašík.

„Zápas rozhodla tretia štvrtina, v ktorej sa vytvoril vyšší rozdiel v skóre. Snažili sme sa našu obranu zmeniť do zóny, ale to nepomohlo. Pár sporných verdiktov rozhodilo našu psychiku, tým pádom naša hra mala klesajúcu tendenciu,“ hodnotil stretnutie s domácim družstvom Tuři Svitavy tréner Iskry Svit Eric Stang.

Konfrontácia s kvalitnými medzinárodnými celkami je pre Iskru Svit výbornou prípravou pred novou sezónou.

„V zápase so Svitavami sme mali problém so zónovou obranou. Po vyrovnanom prvom polčase sme ten druhý nezvládli. Výpadok z druhého polčasu sa nesmie zopakovať. V súboji proti rakúskemu Traiskirchenu sme už podali lepší výkon,“ povedal prezident Iskry Svit Ján Drobný.

„V Aréne vo Svite uvidia diváci šesť výborných zápasov. Od nášho tímu očakávame už aj víťazstvá. Uvidíme, či mužstvo potvrdí progres,“ dodal Ján Drobný.

Medzinárodný turnaj v českých Svitavách

Bohemilk Tuři Svitavy (Česko) – Iskra Svit 112:80. Body Svitu: Bakare 18, Harris 16, Lawrence 13, Branch 11, Dratva 9, Pipíška 8, Petrucelli 3, Belavý 2.

Arkadia Traiskirchen Lions (Rak.) – Iskra Svit 73:69. Body Svitu: Petrucelli 20, Branch 13, Bakare 10, Dratva 7, Lawrence 6, Harris 5, Bachan a Pipíška po 3, Belavý 2.