Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Vlani sa dostal do reprezentácie, teraz nemôže ani trénovať

Roman Rác si už obliekol aj reprezentačný dres. Nastúpil v zápase turnaja Euro Hockey Challenge vo Viedni proti Taliansku. (Autor: TASR)
SITA|25. júl 2015 o 21:51

Je to pre mňa zatiaľ najťažšie obdobie, ale myslím si, že som psychicky čím ďalej silnejší. Dôležité je zvládnuť to v hlave. Musím byť trpezlivý. V mojom prípade nejde o čas, vraví Roman Rác.

OLOMOUC. Slovenský hokejista Roman Rác mal úspešnú minulú sezónu - dostal sa aj do reprezentácie. Zatiaľ posledný zápas však odohral vo februári. Odvtedy si lieči zápal srdcového svalu.

So spoluhráčmi z Olomouca ani nezačal prípravu na nový súťažný ročník. „Prvé mesiace som bol vyložene doma," povedal Slovák v rozhovore pre hokej.cz.

"Zhruba po dvoch mesiacoch som sa začal viac hýbať. Chodil som na prechádzky a podobne, aby sa telo trochu rozhýbalo. Veľmi mi pomohli rodina a priateľka."

7november2014_neceky_pohar_svk_can_91985_r5713_res.jpg

Roman Rác si obliekol dres Slovenska aj vlani na Nemeckom pohári. FOTO - TASR.

Dvadsaťštyriročný útočník stihol v minulej sezóne odohrať štyridsaťtri zápasov. Strelil v nich desať gólov. A na ďalších dvadsať prihral.

Termín jeho návratu na ľadové plochy je zatiaľ neznámy. „Hokej mi veľmi chýba. Je to pre mňa ťažké, ale snažím sa myslieť pozitívne," priznal.

"Je to pre mňa zatiaľ najťažšie obdobie, ale myslím si, že som psychicky čím ďalej silnejší. Dôležité je zvládnuť to v hlave. Musím byť trpezlivý. V mojom prípade nejde o čas."

Na Nemeckom pohári strelil Roman Rác aj svoj premiérový gól.

"Lekári sú opatrní, zdravie máme len jedno. Sezóna bude dlhá. A je dôležité, aby som bol stopercentne v poriadku," pokračuje vo svojej výpovedi Rác.

"Na vyšetrenia chodím často. Musí sa to sledovať. Hlavné je, aby srdce pracovalo, ako má. Keď sa zbaví zápalu, malo by to byť v pohode. Ale je potrebné to kontrolovať."

Súvisiace články