Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Vladimír Dravecký podpísal s HC ročný kontrakt

Vracia sa domov. Vladimír Dravecký (vľavo) podpísal zmluvu s HC Košice. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 1. sep 2009 o 22:00

Po dvoch rokoch sa vracia domov. Hokejista Vladimír Dravecký strávil dve sezóny v zámorí, no tú najbližšiu začne v rodných Košiciach. S majstrovským HC sa dvadsaťštyriročný útočník dohodol na ročnej zmluve.KOŠICE. S tímom HC Košice sa pripravoval aj uplynulé týždne. Denne bol tak v kontakte s kolektívom. Hokejista Vladimír Dravecký strávil dve uplynulé sezóny za oceánom. Sen o tom, že sa ako hráč so zmluvou s Los Angeles Kings presadí v NHL, sa mu rozplynul. Pred časom bolo známe, že sa vracia do Európy. A od včerajška je isté, že pokračovať v kariére bude v klube, v ktorom vyrastal, teda v Košiciach. Krídelník podpísal s HC ročný kontrakt.

Vlado, dlho ste zvažovali, kým ste zmluvu s HC spečatili podpisom?

"Mal som rôzne ponuky z viacerých krajín. Ale všetko som to zvážil a rozhodol som sa pre návrat tam, kde to dobre poznám, kde sa mi darilo, kde je dobrý tím. S vedením som sa dohodol na ročnej zmluve, a tak tu ostávam."

Záujem Košíc o vaše služby trval už dlhšie. Už vlani sa hovorilo, že by ste sa mohli vrátiť...

"S pánom Bakošom sme boli stále v kontakte. Ja som vedel, že Košice majú záujem a nikdy som možnosť návratu ani nevylúčil. Koniec koncov, som tu doma a aj toto leto som sa pripravoval spoločne s mužstvom."

Posledná sezóna v drese HC vám vyšla najviac. Zaradili ste sa v nej medzi kľúčových hráčov. Nadviažete na to?

"Vynasnažím sa. Na Košice mám iba dobré spomienky, hralo sa mi tu dobre a verím, že aj bude."

Aké sú teda vaše osobné ambície?

"Chcem hrať dobrý hokej a pochopiteľne s mužstvom získať titul. Košice sú klub s najvyššími ambíciami, je tu kvalitný tím, takže aj očakávania sú tomu adekvátne."

V ktorom útoku by ste si vedeli predstaviť svoje uplatnenie?

"Konkurencia je tu dobrá, veľa výborných hráčov, budem hrať tam, kam ma zaradí tréner, teda na krídle ktorejkoľvej formácie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.