Tomáš Tatar oslavuje gól v zápase, v ktorom strelil hetrik.
Tomáš Tatar oslavuje gól v zápase, v ktorom strelil hetrik. (Autor: TASR/AP)
Šimon Čop|17. dec 2021 o 14:55

Smutné výročie podčiarkuje úpadok slovenského hokeja v NHL.

DETROIT. Sedemnásty december je dňom, na ktorý majú Slováci, ktorí začínali kariéru v Detroite, pekné spomienky.

Zvyšku hokejového národa však spôsobuje skôr kyslú príchuť.

Presne v tento deň v roku 2016 Tomáš Tatar po prvýkrát v kariére trikrát trafil do siete súpera. Režíroval víťazstvo Detroitu nad Anaheimom.

Zároveň išlo o doposiaľ posledný hetrik slovenského hráča v NHL.

Záhady Joe Louis Areny

Vtedy čerstvo dvadsaťšesťročný útočník si svoje góly rozložil do každej tretiny.

V prvej časti hry v štrnástej minúte dorazil pri tlaku Detroitu strelu Mikea Greena a znižoval na 1:2.

Druhý gól patrí medzi najkurióznejšie v jeho kariére. Prenikol do útoku po krídle a jeho následnú strelu zblokoval Cam Fowler. Puk sa odrazil od zadného mantinelu do tyčky a betónu brankára Jonathana Berniera, ktorý si ho zrazil do vlastnej siete.

Pri treťom zásahu dostal puk po forčekingu ako na podnose pred súperovou bránou. Šikovným blafákom oklamal Berniera a zvýšil vedenie Detroitu na 5:3. Strelil víťazný gól.

"Môj druhý gól bol perfektne načasovaný, lebo zmenil obraz zápasu," povedal o zvláštnom odraze slovenský útočník a pokračoval: "V poslednej dobe sme nehrali dobre, preto sme niečo takéto potrebovali."

Domov»Hokej»NHL»Márne čakanie na ďalšieho Bondru. Od posledného slovenského hetriku uplynulo päť rokov