Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Veslovanie: Ukrajinskej párovej štvorke žien odobrali pre doping medaily

TASR|26. aug 2004 o 10:54

Atény 26. augusta (TASR) - Ukrajinské reprezentantky vo veslovaní Olena Morozovová, Tatiana Kolesnikovová, Olena Olefirenková a Jana Dementievová museli ...

Atény 26. augusta (TASR) - Ukrajinské reprezentantky vo veslovaní Olena Morozovová, Tatiana Kolesnikovová, Olena Olefirenková a Jana Dementievová museli vrátiť bronzové olympijské medaily zo súťaže párovej štvorky, pretože jedna z nich mala pozitívny dopingový test.

Podľa Medzinárodného olympijského výboru sa previnila Olefirenková, ktorá na svoju obranu uviedla, že si nebola vedomá priestupku. Údajne užila liek predpísaný tímovým lekárom, ktorý obsahoval zakázaný stimulant, o čom však ona nevedela.

Po ruskej guliarke Irine Koržanenkovej, maďarskom diskárovi Róbertovi Fazekasovi a trojskokanke Francoise Mbangovej-Etoneovej z Kamerunu ide v Aténach už o štvrtý prípad odobratia cenného kovu pre doping.

Po revízzi výsledkov sa v párovej štvorke žien posúvajú na bronzovú pozíciu reprezentantky Austrálie, na prvom a druhom mieste ostávajú Nemecko respektíve Veľká Británia.

Súvisiace články