Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Veľkošarišskí kolkári bojujú o medailu

Družstvo veľkošarišských kolkárov. Po zápase s Vrútkami. (Autor: joju)
Sportnet|3. mar 2016 o 00:00

Slavoj Veľký Šariš je na dobrej ceste, aby po dlhých rokoch získal medailu v celoslovenskej extraligovej súťaži.

Družstvo kolkárskeho oddielu TJ Slavoj Veľký Šariš je v sezóne 2015/2016 na dobrej ceste, aby po dlhých rokoch získalo medailu v celoslovenskej extraligovej súťaži. Päť kôl pred koncom si upevnilo pozíciu na štvrtom mieste a siaha po medaile.

VEĽKÝ ŠARIŠ. Veľkošarišania prehrali v doterajších 21 kolách iba šesťkrát, naposledy doma s Trstenou Starek, ktorá sa po prvej časti súťaže výrazne posilnila. Ak by tej prehry (v 18. kole) nebolo, tak majú za sebou šnúru deviatich neprehraných zápasov.

Doma v odvetnej časti porazili oba tímy, ktoré sú pred nimi v tabuľke – aj „áčko“ Interu Bratislava, aj „béčko“ Podbrezovej.

„Každý získaný bod udržiava nás v kontakte v súboji o bedňu,“ konštatoval tréner a vedúci oddielu Peter Peregrin. „Cením si dobré kolektívne výkony, konečne sa nám podarilo stabilizovať výkony na solídnej úrovni.“

Tento fakt bol očividný aj v poslednú februárovú sobotu, keď Veľkošarišania porazili s prehľadom súpera zo stredu tabuľky – z Vrútok.

„Veľa nám povie o našich medailových ambíciách to, ako zahráme v Sučanoch, ktoré sú za nami. Ale aj keby nám medaila ušla, tak máme dobre rozohranú partiu, aby sme získali účasť v európskej pohárovej súťaži,“ dodal P. Peregrin.

Rezervy sú, lenže...

Rastislav Beran zažil už i krajšie i škaredšie chvíle, keďže patrí k skúsenejším členom kolektívu.

„V tejto sezóne som spokojný s tým, aké výkony podávame ako družstvo. Ak niekto má slabší deň, tak to zmobilizuje spoluhráča a on sa vytiahne. V tom je teraz naša sila,“ zdôraznil.

Svojho protivníka z Vrútok porazil na všetkých štyroch dráhach, zhodil dovedna 589 kolov.

Najlepší bol Vojtech Vitkovič ml. so 622 bodmi a dobre mu v tomto zápase sekundoval podľa priemeru zhodených kolov v celej sezóne najlepší Veľkošarišan Rado Foltin (616 bodov, o rovných sto mal viac ako jeho súper...).

„Samozrejme, že máme rezervy, ak sa nedostane hocikto z nás nad hranicu 600-vky, tak to je už výzva k náprave,“ zasmial sa. On sám ju tesne prekonal v 17. kole na bratislavských Pasienkoch proti „béčku“ Interu.

Tešia aj dorastenci

Dobrou správou je aj to, že dorastenecký tím Veľkého Šariša sa po základnej časti kvalifikoval z východnej skupiny do záverečných štyroch turnajov o titul majstra SR.

Omladený kolektív pod vedením Ivety Perecárovej zabral v pravej chvíli a má veľkú výzvu pred sebou – obhájiť prvenstvá: spred roka a spred dvoch!

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 8/2016, v predaji od 1. 3. do 7. 3.

Súvisiace články