Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

V tréningovom tempe sfúkli posledný Písek

Nedali im šancu. Iuventa vyprášila posledný tím tabuľky. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 25. feb 2014 o 00:00

Českému súperovi pripravila Iuventa 22-gólový debakel, do sýtosti si zahrali aj mladé hráčky.

Kouča Packu však niektoré sklamali.

MICHALOVCE. Sobotňajšie stretnutie 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) medzi Iuventou Michalovce a Sokolom Písek sa skončilo očakávaným víťazstvom zemplínskeho celku, ktorý triumfoval jednoznačne 34:12 (16:6).

Líder tabuľky si proti poslednému družstvu schuti zastrieľal a aj v tréningovom tempe dosiahol ďalšie dva body.

Šancu dostali všetky

Od úvodných minút súboja sa hralo jasne podľa nôt slovenského majstra, ktorý si ihneď vypracoval niekoľkogólový náskok, ktorý postupne zvyšoval, a už do polčasu viedol rozdielom desiatich gólov.

„Priebeh hry zodpovedal postaveniu družstiev v tabuľke. Chceli sme si vyskúšať nejaké veci v útoku aj obrane. Súper nás neprinútil ísť na vyššie obrátky a zápas sa skončil tak, ako som si aj predstavoval,“ uviedol tréner Iuventy Ján Packa.

Ten už v prvom dejstve za jasného stavu mohol poslať na ihrisko mladé hráčky, ktoré nedostávajú veľa príležitostí. Postupne si zahrali Nagyová, Habánková, Kostelná či Vargová.

„Niektoré sa šance mohli chytiť lepšie, nevidel som u všetkých maximálnu snahu,“ hovoril.

Začína príprava na Most

Ako doplnil Ján Packa, od niektorých mladých hráčok čakal viac.

„Napríklad od Veroniky Habánkovej, ktorá je už v seniorskej reprezentácii. Avšak výkon hodný reprezentácie rozhodne nepodala. Nemusí urobiť všetko dobre, ani nemusí dať vždy gól, ale mala by ukázať aspoň snahu. To od tých mladých očakávam.“

Pre michalovský tím bol tento súboj posledným pred ligovým zápasom jari, ktorý odohrajú o týždeň v stredu na pôde druhého Mostu.

DHK Baník stráca na Iuventu iba jediný bod, takže bude to priamy duel o post lídra.

„Musíme sa na neho čo najlepšie pripraviť. Verím, že do zápasu bude fit Tanja Kiridžičová, Lucia Tobiašová ešte úplne v poriadku pravdepodobne nebude. Proti Písku sme si vyskúšali nejaké obranné varianty s novou posilou Alicou Kostelnou, ktoré by mohli fungovať,“ dodal J. Packa.Súvisiace články