Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V Trebišove otvorili ihrisko s umelou trávou. Chcú oživiť zimný turnaj

Ihrisko s umelou trávou v Trebišove oficiálne pokrstili zľava prvý viceprezident SFZ Richard Havrilla, prezident Slavoja Trebišov Jozef Gazdag a primátor mesta Marek Čižmár. (Autor: SFZ/Roman Ferstl)
Daniel Dedina|Publikované 18. máj 2018 o 10:30

Na rade je Svidník a snáď aj Rožňava.

Ihrisko s umelou trávou v Trebišove: fotogaléria

18.5.2018

TREBIŠOV. V Trebišove uplynulý víkend oficiálne otvorili ihrisko s umelou trávou.

Po Tatranskej Lomnici, Snine a Starej Ľubovni ide v rámci projektu UEFA HatTrick už o štvrté futbalové ihrisko s umelou trávou na východe Slovenska.

Nielen pre Slavoj Trebišov, ale aj pre celý región je to vítaná pomoc.

Novú hraciu plochu tamojšie kluby vo veľkom využívali už v rámci zimnej prípravy a neboli tak nútené dochádzať do Maďarska.

Projekt bol realizovaný mestom Trebišov, ktoré rekonštrukciu financovalo sumou 184-tisíc eur.

Slovenský futbalový zväz a Košický samosprávny kraj prispeli rovnakou čiastkou 120-tisíc eur.

Plánujú obnoviť zimný turnaj

„V priebehu leta by sa mali začať práce na výstavbe rovnakého ihriska vo Svidníku, ukončené by mali byť na jeseň. Po úspešnej realizácii tohto projektu budeme mať na východnom Slovensku celkovo už dvanásť ihrísk s umelou trávou,“ povedal nám prvý viceprezident SFZ a zároveň predseda Východoslovenského futbalového zväzu Richard Havrilla.

Tento počet hracích plôch s umelou trávou vytvára veľký predpoklad na dve veci.

„V úvode jarnej časti sa pravidelne opakuje problém s hracími plochami. Aby nedošlo k ich zničeniu, sme nútení prekladať termíny zápasov. Lenže vinou dohrávok potom vzniká časový problém. Po vzájomnej dohode budú môcť kluby hrávať stretnutia prvých dvoch-troch jarných kôl aj na umelej tráve,“ načrtol prvú výhodu Havrilla.

Vzápätí prezradil tú druhú. „Plánujeme oživiť zimný turnaj, ktorý sa v minulosti tešil veľkej obľube. Štartovať na ňom budú môcť všetky kluby od tretej ligy nižšie, ktoré o to prejavia záujem.“

Šéf futbalu na východnom Slovensku na záver zdôraznil, v ktorom regióne by ešte umelú trávu privítal.

„Bol by som veľmi rád, keby sa našli zdroje na výstavbu ihriska s umelou trávou v Rožňave. To je biele miesto na mape, ktoré zatiaľ nemáme pokryté,“ priznal Havrilla.

Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.