Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Sobranciach zmenili kormidelníka, Babiča vystriedal Gomboš

Odišiel do Veľkých Revíšť. Róbert Babič viedol Sobrance vyše rok a pol. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 24. feb 2015 o 23:00

S extrénerom odišli aj Ukrajinci, káder sa omladil. Mužstvo odohralo zatiaľ jeden prí– pravný duel.

S extrénerom odišli aj Ukrajinci, káder sa omladil. Mužstvo odohralo zatiaľ jeden prí– pravný duel, v ktorom neuspelo.

SOBRANCE. Po jeseni štvrtý celok tabuľky štvrtej ligy skupiny Juh MFK Sobrance vstúpi do odvetných bojov pod vedením nového kormidelníka.

Po vyše roku a pol skončil na lavičke mužstva Ukrajinec Róbert Babič, ktorý dostal ponuku z treťoligových Veľkých Revíšť, kde vystriedal Norberta Belána (ten sa presunul na post trénera brankárov).

Nástupcom Babiča sa stal Jaroslav Gomboš, bývalý dlhoročný hráč Michaloviec, ktorý v minulosti pôsobil aj v Zalužiciach či Sobranciach.

Naposledy hájil farby Porostova, kde viedol tamojšie A mužstvo v siedmej lige a v prípade núdze niekedy pomohol tímu aj na ihrisku.

Dobrá disciplína

Kormidla v MFK sa Jaroslav Gomboš ujal len pred týždňom v pondelok.

„Hrával som vo vyššej súťaži, pohybujem sa dlhé roky v našich futbalových vodách, takže možno aj preto ma správna rada vybrala za trénera Sobraniec. Dostal som ponuku, ktorú som sa rozhodol prijať,“ povedal J. Gomboš, ktorý následne dodal, že mužstvo začalo trénovať ešte začiatkom februára.

„Disciplína je celkom dobrá, hoci niektorí hráči majú výpadky, hlavne z pracovných dôvodov. Veľa teraz beháme, dlhšie úseky teraz vystriedame za kratšie,“ uviedol nový sobranský lodivod.

Jeho noví zverenci odohrali zatiaľ jeden prípravný zápas, v ňom podľahli michalovským mladším dorastencom (U17) 1:3.

„Prvý polčas sa skončil výsledkom 1:1, po prestávke sme pre– striedali a dostali dva góly. V štádiu riešenia sú ešte súboje s Vinným či Humenným, chceli by sme tieto stretnutia už odohrať na prírodnej tráve.“

Neurobiť si hanbu

Určitú rolu pri Babičovom odchode zohralo aj to, že mestská kasa je prázdna, preto sa musia uskromniť aj futbalisti.

Káder sa oslabil, pretože do Veľkých Revíšť odišli s ukrajinským trénerom aj jeho traja krajania – Sergii Lendiel, Iurii Shukal a Pavlo Orzhakhovskii.

„Nebude jednoduché po nich zaplátať dieru, lebo to boli hotoví hráči. Namiesto nich dostanú šancu mladí chlapci z dorastu. Máme veľa mladých hráčov, potrebujem mať s nimi trpezlivosť,“ vyjadril sa J. Gomboš, ktorý následne povedal, že žiadne veľké nákupy Sobrančania robiť nebudú.

„Financií nie je veľa, v doraste je zopár šikovných chlapcov, ktorí dostanú šancu. Záujem máme o Tibora Smoľáka, ktorý tiež chce u nás hrať, tak dúfajme, že sa nám ho podarí dotiahnuť. V mužstve by mali zostať aj opory ako Ján Hutaj či Martin Hreško.“

Po odchode niektorých hráčov sú aj ciele do jarných bojov skromnejšie. MFK má bodov dosť, záchranárske práce by ho nemali trápiť.

„Našou ambíciou je hrať dobrý futbal, ktorý sa bude divákom páčiť. Nechceme si spraviť hanbu, verím, že budeme hrať v súťaži dôstojnú rolu,“ dodal na záver J. Gomboš, ktorému bude pomáhať pri kormidle ďalší bývalý výborný hráč Miroslav Paško.

9160a41f5f6f28eaa4dd2b2aea99bff4_res.jpg

Nasledoval trénerove kroky. V jari si už Sergii Lendiel (vpravo) dres MFK neoblečie. Foto: ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.