Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Portugalsku by potešili i dve medaily

Sportnet|Publikované 25. nov 2008 o 23:00

Na kickboxerov čaká posledný vrchol sezóny. V 13-člennej nominácii na ME v disciplínach light contact, low kick a K1 je sedem borcov Steel Transu

Košice.

KOŠICE. Na slovenských kickboxerov čaká koncom novembra posledný vrchol sezóny - majstrovstvá Európy asociácie WAKO v disciplínach light contact, low kick a K1. Uskutočnia sa od 27. do 30. novembra v portugalskom meste Guimaraes. Vo výprave, ktorá včera z rakúskeho Schwechatu odletela na obed do Porta, je 13 pretekátov, dvaja rozhodcovia Miroslav Horák, Marek Melko a vedúci výpravy, prezident Slovenského zväzu kickboxu Peter Onuščák.

Zavŕšiť úspešný rok

Tento rok je pre slovenských kickboxerov už i tak mimoriadne úspešný. Koncom septembra získali na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v talianskom Neapole 2 zlaté, 1 striebornú a 6 bronzových medailí. Pred mesiacom v bulharskej Varne získali seniori v disciplínach semi contact, full contact a formy dve bronzové medaily. "Celá sezóna je pre naše farby veľmi úspešná, výkonnostný cieľ je takmer splnený, no i tak by sme chceli v Portugalsku získať dve-tri medaily," povedal šéf zväzu a zároveň i predseda a tréner Guard Steel Transu Košice Peter Onuščák.

Z nominácie vypadla dvojica

V reprezentačnom výbere bude mať najširšie zastúpenie v súčasnosti najúspešnejší slovenský klub Guard Steel Trans Košice - sedem pretekárov. Medzi trinástkou nominovaných sú aj dve ženy. "Pôvodná nominácia bola väčšia, ale vypadli nám dvaja pretekári v disciplíne K1 - Roman Bych zo Steel Transu Košice si zlomil ruku a Maroš Pačan z Popradu odcestoval do Thajska, kde by mal byť minimálne pol roka v tréningovom kempe," upresnil P. Onuščák.

V Guimaraesi sa črtá približne rovnaká konkurencia ako prednedávnom vo Varne, kde štartovalo 427 pretekárov z 35 krajín. "Hoci nejde o majstrovstvá sveta, myslím si, že účasť bude kvalitná, no múdrejší budeme až po prezentácii. Aj preto by zavládla spokojnosť s dvomi-tromi medailami. Väčší počet by sme považovali za veľký úspech," dodal P. Onuščák.

NOMINÁCIA

n LIGHT CONTACT

do 55 kg: Zuzana Gregušová (Guard Bratislava)

do 57 kg: Viktor Žuffa (Steel Trans Košice)

do 60 kg: Svatava Špániková (Guard Bratislava)

do 63 kg: Vojtech Hudy (Steel Trans Košice)

do 74 kg: Martin Muravský (Steel Trans Košice)

do 79 kg: Matúš Barláš (Steel Trans Košice)

do 84 kg: Matej Višnai (Steel Trans Košice)

do 89 kg: Michal Sedláček (Guard Bratislava)

n LOW KICK

do 74 kg: Peter Bezuška (Idrányi Prievidza)

do 81 kg: Vladimír Idrányi (Idrányi Prievidza)

do 86 kg: Michal Hromek (Idrányi Prievidza)

n K1

do 63,5 kg: Miroslav Madzin (Steel Trans Košice)

do 91 kg: Lukáš Horák (Steel Trans Košice)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.