Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V domácej premiére Iuventa hladko vyhrala po slabšom výkone

Výkonom neoslnili, ale vyhrali. Osem gólov majstra zaznamenala L. Hruščáková (vpravo). (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 29. sep 2014 o 22:00

Iuventa potešila iba ziskom dvoch bodov, Písek zdolala o desať gólov.MICHALOVCE. Prvýkrát v tomto súťažnom ročníku sa michalovské hádzanárky predstavili na domácom ihrisku.

A ich premiéra podľa očakávania dopadla víťazne, keď český Sokol Písek porazili bez väčších problémov rozdielom desiatich gólov 34:24 (17:11) a do tabuľky WHIL si pripísali ďalšie dva body.

Súper ich „uspával“

Michalovčanky síce vstúpili do stretnutia razantným krokom, keď rýchlo viedli 4:1 i 7:2, avšak vlastnými chybami vrátili súpera spoza našich západných hraníc späť do zápasu, pretože po vyše dvadsiatich minútach vyhrávali už iba o dva góly.

„Slabšie sme bránili a aj v útoku bola naša hra nemastná-neslaná. Nehrali sme tak dobre ako v Partizánskom. Písek hral v útoku veľmi pomaly, ako keby sa nás snažil uspať, tak sme v niektorých momentoch strácali aj koncentráciu, a súper dával veľa šťastných gólov,“ skonštatovala skúsená spojka Iuventy Lucia Tobiašová, ktorá už od novej sezóny nosí meno Hruščáková, keďže v lete povedala svoje áno slovenskému hádzanárskemu reprezentantovi Patrikovi Hruščákovi.

Do prestávky však majsterky ušli súperovi na rozdiel šiestich presných zásahov.

„Po zmene strán sme ešte zvýšili naše vedenie a napokon to skončilo o desať. Vieme, že výkon nebol optimálny, ale rátajú sa dva body a tie máme.“

Každý sa chce vytiahnuť

V posledných dvoch domácich zápasoch s Pískom vyhrali Zemplínčanky vždy o 22 gólov, ostatné víťazstvo bolo o dosť chudobnejšie.

„Možno svoje zohralo aj to, že cez týždeň sme boli viaceré choré a tréningový proces nebol najlepší, ale nato sa určite vyhovárať nechceme. Určite vieme zahrať oveľa lepšie ako v sobotu. Spokojný nebol ani tréner, ktorý nám vyčítal slabší výkon v obrane i nedisciplinovanosť v útoku,“ hovorila L. Hruščáková, ktorá bola s ôsmimi gólmi najlepšou strelkyňou duelu.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenky Borysa Petrovského v sobotu vo Veselí nad Moravou.

„Je to družstvo, ktoré hralo vlani iba o záchranu a odišla odtiaľ Martina Bačíková, ktorá sa vrátila k nám. Neviem o tom, žeby sa Moravanky nejako výrazne posilnili, ale jednoduchý zápas neočakávam, lebo každý súper sa na nás, ako obhajcu prvenstva, chce vytiahnuť a zdolať nás, a výnimkou nebude ani Veselí,“ dodala L. Hruščáková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.