Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

V derby dominovala červená

Sportnet|Publikované 23. sep 2012 o 22:00

Niekedy je naozaj ťažké vracať sa k stretnutiu, v ktorom na konci svieti bezgólové skóre.

LIČARTOVCE. K takým patrí i to včerajšie v Ličartovciach, kde sa v derby stretla rezerva košického corgoňligistu s moldavskou Rešicou.

Aspoň tak to vyžarovalo z dresov rešických hráčov, ktorým po neslávnom konci áčka zostala povinnosť hrať v tejto sezóne ešte pod názvom Bodva Moldava. To bolo to prvé, čo sme si mohli na trávniku všimnúť. Ďalej bolo treba jastriť oči, lebo samotný duel zaostal za očakávaním.

Až v samom závere to trochu ožilo, ale treba povedať, že sa tak stalo zásluhou hlavného arbitra v červenom drese Ľuboša Kačengu. Ten pokračoval v podivnom trende z Corgoňligy, vylučovať domácich hráčov. Dlho tento súboj vyzeral skôr ako prípravný, než žeby išlo o majstrovské body. Obe strany preferovali techniku pred nasadením. Ale záver...

Nechceme spochybňovať oprávnenosť vylúčenia Gondoľa, ktorý sa musel porúčať po druhej žltej karte. Trochu dôraznejšie si vybehol na protihráčov, a tak mu zákrok na Palencsára vyniesol predčasný odchod pod sprchy.

Na Žebíkovej červenej má však zásluhu i tento mladý rozhodca. Najprv prehliadol  'kosu' na jedného z hráčov domácich pri autovej čiare a keď následný závar vyzeral ako iba z Almašiho “stoličky“, Žebík sa prestal kontrolovať a dal priechod emóciám.

Nevyberavý slovník mal za následok nasledovanie svojho predchodcu. Tieto momenty vyvolali iskrivú atmosféru, našťastie s pokojným kncom. I keď kapitán hostí Martin Kováč riadne napajedený schádzal z hracej plochy.

“Čudujete sa? Hrať v závere o dvoch viac a nevyužiť to? Na šľaktrafenie...,“ dodal pred odchodom do šatne. A tak sa pri nás trochu ochotnejšie pristavil Marián Dolutovský. “Nejde nám v posledných zápasoch koncovka. Už tretíkrát v rade sme neskórovali,“ krútil nespokojne hlavou tento 20–ročný stredopoliar. Pôsobil ako včelička, vypomáhal v obrane, podporoval útok. Práve z jeho precíznych prihrávok mohli hostia ťažiť, ale Palencár príležitosťami pohŕdol.

“Neviem, z čoho naša impotencia pramení, no nie a nie ju prekonať, ale verím, že sa to v najbližšom domácom vystúpení otočí,“ odhodlane uzavrel debatu stropkovský odchovanec hosťujúci v Rešici, počas vysokoškolských štúdií v Košiciach, ktorého tiež mrzela nevyužitá presilovka.

Kapitána domácich Jožka Skvašíka sme museli vyvolať až zo šatne. „Všetci sme ešte nabrúsení. Takýto záver vás nemôže nechať chladným,“ stále prežíval posledné minúty nervóznej koncovky inak pohodového zápasu futbalista, ktorý znovu absolvoval cestu naprieč Slovenskom, keď sa iba v noci vrátil z Myjavy.

“Doplatili sme na naše chyby. To sa nemôže stávať. Ešte tá červená Rada Gondoľa by sa dala tolerovať, veď zaťahoval ručnú brzdu. No druhá bola naozaj zbytočná. Aj keď z môjho pohľadu Zoly Žebík bol viac naštvaný na seba a nevyberavo sa počastoval sám, ale muž s píšťalkou to pojal osobne,“ pokúšal sa svojho mladšieho spoluhráča ospravedlňovať dlhodobo jeden z najlepších hráčov rezervy.

„Škoda, že sme nepokračovali v nastúpenom trende, keď sme sa v predchádzajúcich kolách presadzovali strelecky. I teraz sme chceli nadviazať na dobrý výkon z Vranova. No žiaľ, zostalo iba pri chcení a v závere sme ratovali aspoň ten bodík,“ ukončil rozprávanie silný adept na dres košického áčka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.