Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

V Aténach sa množia anonymné hrozby, ktoré zbrzďujú miestnu dopravu

TASR|31. júl 2004 o 17:01

Atény 31. júla (TASR) - Necelé dva týždne pred začiatkom olympijských hier v Aténach se miestne bezpečnostné zložky čoraz častejšie musia vysporiadať ...

Atény 31. júla (TASR) - Necelé dva týždne pred začiatkom olympijských hier v Aténach se miestne bezpečnostné zložky čoraz častejšie musia vysporiadať s anonymnými hláseniami o uložených výbušninách na palubách rôznych dopravných prostriedkov. Následné akcie spojené s prehľadávaním pyrotechnikov vyvolávajú v gréckej metropoli značné meškania v cestovných poriadkoch mestskej dopravy.

Podľa informácie gréckych pobrežných síl museli strážcovia zákona v piatok v noci pre hrozbu bombového výbuchu prerušiť aj cestu trajektu z Pirea na Rodos s 1850 pasažiermi na palube. Loď bola nútená neplánovane pristáť v prístave na ostrove Mykonos a všetci cestujúci museli opustiť priestory plavidla. Bezpečnostní pracovníci celý trajekt prehľadali, žiadnu nebezpečnú výbušninu však na palube neobjavili. Loď potom s niekoľkohodinovým oneskorením opäť vyplávala smerom k Rodosu.

Za uplynulých desať dní sa v olympijskej krajine prihodil už štvrtý podobný incident. Miestna polícia prijme každý deň v priemere štyri telefonáty, v ktorých sa neznámy páchateľ vyhráža uložením bomby. Dosiaľ sa však žiadne anonymné varovanie nepotvrdilo.

Súvisiace články