Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Už žiadne drony, prosia albánskych fanúšikov pred zápasom proti Srbsku

Vlani zápas medzi Srbskom a Albánskom nedohrali. Na snímke je srbský futbalista Danko Lazovič.
SITA|Publikované 6. okt 2015 o 07:30

Lanský súboj medzi Srbskom a Albánskom v Belehrade nedohrali pre potýčku, ktorú vyvolala nacionalistická vlajka nad štadiónom zavesená na drone.

TIRANA. Albánska futbalová reprezentácia je pred vyvrcholením kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 blízko historickej účasti na vrcholovom podujatí. Už má istú minimálne baráž a pred sebou duely doma so Srbskom a v Arménsku.

Albánska národná federácia sa sústredí na rizikové stretnutie so Srbskom vo štvrtok. Všetky vstupenky budú na meno, fanúšikovia k nim dostanú leták s textom: "Vieme, ako treba bojovať o víťazstvo, ale tiež vieme, čo znamená fair-play a úcta k súperovi."

"Mám k priaznivcom veľkú prosbu. Tentoraz žiadne drony, prosím," povedal hovorca Albánskej futbalovej federácie Tritan Kokona. Na bezpečnosť dohliadne tisíc policajtov.

Potýčka, ktorú vlani vyvolala vlajka na drone.

Minuloročný vzájomný súboj v Belehrade nedohrali. Predčasne ho ukončili už v prvom polčase pre potýčku medzi domácimi priaznivcami a hosťujúcimi futbalistami. Tú vyvolala nacionalistická vlajka Veľkého Albánska s menami revolučných vodcov, ktorá sa vznášala nad štadiónom zavesená na diaľkovo ovládanom drone.

UEFA pôvodne zápas skontumovala v prospech domácich, no Srbom odpočítala tri body a nariadila im odohrať dva kvalifikačné zápasy bez divákov. Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne však v júli 2015 prehodnotil verdikt UEFA a za zodpovednú stranu označil srbskú.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.