Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tridsať rokov tu nebol väčší talent, chváli mladíka legendárny Gretzky

Osemnásťročný Connor McDavis je najtalentovanejším hráčom, ktorý tento rok pôjde na draft do NHL. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|Publikované 22. apr 2015 o 10:04

Osemnásťročný Connor McDavid je vraj talentom, ktorý sa vyrovná Mariovi Lemieuxovi či Sidneymu Crosbymu.

NEW YORK. Wayne Gretzky je legenda, ktorej sa v histórii NHL nik nevyrovnal. Kanaďan nezvykne prehnane vychvaľovať hráčov. Jednotka tohtoročného draftu však je podľa jeho slov hráč, ktorému sa za posledných tridsať rokov takmer nik nevyrovnal.

„Connor McDavid je najlepší hráč akého som za posledných tridsať rokov videl. Najlepší po Mariovi Lemieuxovi a Sidneym Crosbym. Určite dokáže zmeniť úspešnosť celého klubu,“ hovoril Gretzky pre denník The Province.

McDavid je stredný útočník. Vyniká takmer vo všetkom, čo robí. Je však v prvom rade skvelý technik.

V juniorskej lige OHL tento rok dosiahol v 47 zápasoch 120 bodov. Len ako tretí hráč v histórii dostal výnimku a mohol hrať juniorskú súťaž už ako pätnásťročný.

S kanadskou reprezentáciou získal už dva tituly majstra sveta (do 18 a do 20 rokov).

Právo prvého výberu v drafte má tento rok Edmonton, v ktorom Gretzky hral na začiatku kariéry. S Oilers vyhral Stanley Cup štyri razy. Odvtedy klub vyhral slávnu trofej jediný raz - v roku 1990.

„Verím, že McDavid pre Edmonton získa opäť Stanley Cup a prekoná moje rekordy. Má obrovský talent a určite má na to potenciál,“ cituje Gretzkého Edmonton Journal. "Rozprával som sa s ním a fascinuje ma aký je vyspelý hoci má len osemnásť."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.