Tri postavy, ktoré rozhodli o postupe Realu

(Autor: SITA/AP)
Peter Filin|5. mar 2013 o 23:45

Ronaldo, Nani a brankár Realu López boli kľúčovými postavami odvety medzi Manchestrom a Realom.

1.Nani a jeho vylúčenie

V 56. minúte rozhodca sporne vylúčil Portugalčana Naniho. Dôvodom bol jeho zákrok vysokou nohou na hráča Realu.

Do tohto momentu bol Manchester jasne lepším tímom, Manchester nielen, že viedol 1:0, naviac Vidičova hlavička z prvého polčasu skončila na žrdi, blízko gólu bola aj Welbeckova následná dorážka. Brankár Realu Lopez tiež vychytal Welbeckovu ďalšiu čistú šancu z prvého polčasu.

Po Naniho vylúčení sa vývoj na ihrisku zmenil. Naviac, po otočení skóre mal Manchester s desiatimi hráčmi zhoršenú pozíciu s výsledkom niečo spraviť.

2.Ronaldo a jeho víťazný gól

Ronaldo patril k najlepším hráčom Realu. Bol na začiatku akcie, ktorá skončila prvým gólom Realu a strelil víťazný gól svojho tímu. Neoslavoval ho, skôr sa fanúšikom svojho bývalého klubu gestami ospravedlňoval.

Bol aj pri viacerých protiútokoch Realu v druhom polčase. Tieto akcie na polovici Manchestru pomohli odbremeniť obranu Realu v situácii, keď sa domáci snažili vyrovnať a prípadne streliť aj postupový gól.

3.López a jeho skvelý výkon

Brankár Realu Diego López patril k najlepším hráčom na ihrisku. Jedinému gólu, ktorý inkasoval, zabrániť nemohol.

Počas celého zápasu vychytal útočnému duu van Persie - Welbeck niekoľko čistých šancí.

Jeho zákrok po hlavičke Vidiča v nadstavenom čase druhého polčasu patril k excelentným. Najmä vďaka nemu držal Real svojho súpera dva góly od postupu.