Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tréner Packa pred rozhodujúcim finále: Máme to vo svojich rukách

Tréner Ján Packa. Verí, že dnes Iuventa zvíťazí. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 23. máj 2014 o 22:00

Tréner Iuventy je presvedčený, že družstvo si udrží neporaziteľnosť na vlastnej pôde.

Tréner Iuventy je presvedčený, že družstvo si udrží neporaziteľnosť na vlastnej pôde v domácej súťaži aj v poslednom zápase sezóny.

MICHALOVCE. Prvýkrát v histórii rozhodne o držiteľovi majstrovského titulu na Slovensku rozhodujúci piaty duel, ktorého dejiskom bude v sobotu od 17.30 hod. michalovská Chemkostav aréna a stretnú sa v ňom domáca Iuventa a šalianske Duslo.

Favoritom súboja je zemplínsky tím, ktorý je aktuálnym víťazom WHIL aj obhajcom trofeje a má výhodu vlastnej pôdy.

Prehry stále mrzia

V aktuálnej finálovej sérii zatiaľ stále uspelo to družstvo, ktoré malo výhodu domáceho prostredia. Najprv dva razy uspeli Michalovčanky (36:26, 23:21), potom aj Šalianky (30:21, 33:28).

„Tie prehry na pôde Dusla stále mrzia, veď počas celej tejto sezóny sme v domácej súťaži dokopy prehrali dvakrát, a teraz dva razy za jeden víkend. Bolo to poznamenané zranením Marianny Rebičovej, ktorá nám vypadla na viac ako pol roka. Nebolo jednoduché ju hneď nahradiť v obrannom aj útočnom systéme,“ uviedol michalovský kormidelník Ján Packa.

Chvíľu síce mnohým v Iuvente trvalo, kým „predýchali“ dve finálové porážky, ale teraz už na ne nemyslia.

„Na posledný zápas sezóny sa veľmi tešíme, družstvo je nabudené a chce ho vyhrať. Bola by veľká škoda, keby sme doma nepotvrdili titul. Máme to vo svojich rukách,“ skonštatoval.

Majú niečo pripravené

Hráčky Šale dokázali po dvoch neúspešných výsledkoch v Michalovciach zdvihnúť hlavy a vyrovnať stav série na 2:2, teraz čaká podobná úloha Iuventu, ktorá sa tiež musí „otrepať“ po dvoch prehrách.

„Na Šaľu sme si niečo pripravili. Ja očakávam, že k nám prídu s rovnakou taktikou ako stále, budú hrať to isté,“ hovoril J. Packa, ktorý si netrúfal predpovedať, aký priebeh bude mať rozhodujúce stretnutie.

„Môže to byť aj dráma do posledných sekúnd, uvidíme, ako to bude prebiehať. Každopádne však chceme vyhrať.“

Domáce prostredie velí šesťnásobnému slovenskému šampiónovi zvíťaziť, neobáva sa Ján Packa, žeby jeho zverenky nezvládli zápas psychicky?

„Vôbec nie. Koľko takých súbojov sme už odohrali. Máme v kádri skúsené hráčky, či Szöllösiovú, Trehubovovú, Tobiašovú, Kovaličkovú alebo Horňákovú, ktoré už niečo majú za sebou.“

Pod jeho vedením Zemplínčanky v domácej súťaži na vlastnej pôde ešte ani raz neprehrali.

„A ja som presvedčený, že ani neprehráme a budeme dnes oslavovať majstrovský titul,“ dodal na záver michalovský kouč.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.