Kariéra slovenského tenistu Lukáša Lacka ide hore – dole. Teraz je vo vzostupnej fáze, mieri do prvej stovky.

116. (90.) Martin Kližan 496

223. (229.) Pavol Červenák 221

254. (258.) Kamil Čapkovič 190

(v zátvorke je postavenie hráča v ATP v minulom týždni, za menom sú body)

BRATISLAVA. Challengerový turnaj Slovak Open na konci sezóny vlani naštartoval kariéru Martina Kližana a tohto roku využil domáce prostredie na prvenstvo Lukáš Lacko.

V novom rebríčku ATP sa Lacko posunul o dvadsať miest na 113. priečku, na priamu účasť v januárovom Australian Open by potreboval postup o ďalších osem miest.

„Na to musím na ďalšom challengeri v Helsinkách dosiahnuť semifinále,“ povedal 24-ročný Lacko. „Na budúci rok už chcem byť v stovke, aby som mohol hrať turnaje najvyššej kategórie ATP.“

Pikantériou je, že v 2. kole v Helsinkách sa Lacko môže stretnúť s Kližanom a jeden z nich by sa tak rozlúčil s priamou účasťou v hlavnej súťaži na grandslame v Melbourne.

Lackova kariéra ide hore - dole. V roku 2007 sa dostal na 133. miesto, no v ďalšej sezóne sa prepadol na 325. miesto, neskôr dokonca 362. miesto a s trénerom Matejom Liptákom sa začal vracať na bývalé pozície.

V septembri 2009 sa prvý raz dostal do top 100 a vo februári 2010 dokonca na 60. miesto. Nasledoval zostup, na začiatku toho roka vypadol zo stovky. V auguste bol na 162. mieste. A teraz znova stúpa.

„Lukáš má veľký talent, ale jeho problém bol, že v minulosti nedával tenisu sto percent a po úspechoch zvykol poľaviť,“ vravel riaditeľ turnaja a generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška. „Preto som mu v nedeľu pri odovzdávaní ceny povedal: Verím, že tento návrat bude pre teba už trvalý. Máš schopnosti, aby si bol hlboko v prvej stovke.“

Lacko ťaží v závere roka zo spolupráce s trénerom Matejom Liptákom, s ním aj v minulosti dosiahol najlepšie výsledky. „Lukáš má potenciál, aby bol v top 50,“ poznamenal tréner.

Domov»Tenis»Tréner Lipták o Lackovi: Má na top 50