Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Tréner Caroliny: Nechápem, prečo Sekerovi v Buffale neverili

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|27. okt 2013 o 11:15

Slovák začal v Hurricanes výborne. Patrí medzi najvyťaženejších hráčov a je najproduktívnejším obrancom.

Andrej Sekera bol na posledných majstrovstvách sveta najlepším hráčom slovenského tímu a v podobných výkonoch pokračuje aj v Caroline, kam prestúpil z Buffala.

Od začiatku sezóny sa zaradil medzi najvyťaženejších obrancov a výborne mu to ide aj v ofenzíve. V jedenástich zápasoch mal šesť bodov.

„Prijali ma veľmi pekne, pomohli mi vo všetkom. Už som sa zabýval. Sme dobrý korčuliarsky tím. Musíme popracovať na tom, že ideme štyridsať minút a potom len dobiehame zápas,“ povedal Sekera SME.

((video))

Tréner si ho veľmi cení

Hurricanes chceli slovenského obrancu získať už počas minulého ročníka. Nakoniec sa im to podarilo až na jeho konci. Tréner Kirk Muller mu dáva dostatok priestoru a rodák z Bojníc sa mu odvďačuje výbornou hrou.

„Vedeli sme, prečo ho chceme získať. V obrane to je naša veľká opora, okrem toho vie pomôcť gólom či perfektne prihrať. Andrej je spoľahlivý hráč. Nechápem, prečo nemal v Buffale väčšiu rolu a neverili mu. U nás si podobných hráčov ceníme, za čo sa nám odvďačuje výbornými výkonmi,“ povedal kouč Caroliny SME.

„Môj čas v Buffale sa skončil. Sedem rokov je sedem rokov, už toho bolo dosť. Zmena mi prospela. Snažím sa ísť naplno v každom striedaní tridsať, štyridsať sekúnd, aby som sa dostal do tempa. To treba trénovať cez leto, aby som nemal betónove nohy,“ pokračoval Sekera, ktorý hráva v priemere 22 minút.

Musia zlepšiť presilovku

Caroline pomohol k lepšiemu postaveniu v tabuľke, keď sa od prvých zápasov pohybuje na priečkach pre play off. Oproti výlukovému ročníku to je zmena, keďže tím v ňom bojoval len o spodné priečky.

„Nesmieme mať výkyvy a tiež treba hrať lepšie v presilovke. Lebo na tréningu to vieme, ale prídeme do tretiny a akoby sme to zabudli.“

Sekera sa teší aj na olympiádu, aj keď ešte na ňu až tak nemyslí. „Každý to má trochu v hlave, aj keď ešte je ďaleko. Je to najväčší športový a hokejový sviatok.“

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
02:00
NHL - Stanley Cup
New York Islanders vs. Tampa Bay Lightning
02:00
NHL - Stanley Cup
Montreal Canadiens vs. Vegas Golden Knights
Kurzy prináša