Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Trebišovská omladina funguje pod taktovkou Rýchlika

V Slavoji skončil. Andrely Makela (vľavo) bol v Trebišove jednu sezónu. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 22. júl 2015 o 00:00

Po zostupe chcú stabilizovať káder, odišli z neho legionári. Stavať budú na odchovancoch. Zmeny aj vo vedení klubu.

Po zostupe chcú stabilizovať káder, odišli z neho legionári. Stavať budú na vlastných odchovancoch. Zmeny aj vo vedení klubu.

TREBIŠOV. Po ťažkej jari, ktorá vyvrcholila zostupom z druhej ligy, sa trebišovskí futbalisti začali pred niekoľkými dňami pripravovať na účinkovanie v tretej najvyššej súťaži.

Aj keď je letná prestávka už tradične krátka, v Slavoji sa počas nej už udialo zmien viac ako dosť.

Nové je zloženie správnej rady, tréner a obmenil sa aj káder A-mužstva, ktoré novú sezónu odštartuje v nedeľu 2. augusta na ihrisku Bardejovskej Novej Vsi.

Domáci tréner

V závere júna sa v Trebišove uskutočnilo valné zhromaždenie členov občianskeho združenia (OZ) Slavoj Trebišov, ktorého sa zúčastnilo 71 členov OZ.

Spoznali sme na ňom nové zloženie správnej rady, v ktorej bude figurovať trojica Miroslav Eliáš, Rudolf Vachaľ a Jozef Melko.

„Máme za sebou hektickú jar, tými udalosťami, ktoré sa počas nej udiali, sme stratili nejaký čas, čo ovplyvnilo aj začiatok letnej prípravy A-mužstva,“ povedal prezident zemplínskeho klubu M. Eliáš, ktorý verí, že situácia v Slavoji sa po rušnom polroku už upokojí a stabilizuje.

Po skončení uplynulej sezóny skončil pri kormidle „áčka“ Martin Uporský, ktorý už nemal záujem pokračovať, preto sa muselo vedenie klubu poobzerať po novom lodivodovi.

„Trénerom sa stal Stanislav Rýchlik, s ktorým sme sa dohodli zatiaľ na spolupráci do konca jesene. Chceli sme trénera z vlastných zdrojov, preto padla voľba na neho,“ uviedol Eliáš.

Káder musia doplniť

Po vypadnutí z druhej ligy opustili trebišovský tím všetci legionári (Francúz Andrely Makela, Angličan Jetmir Esso, Čech Patrik Macej, Srbi Edin Mujkovič a Stefan Dimič).

„Okrem nich u nás skončil aj Matúš Stropkay, ktorému skončilo hosťovanie. To vypršalo aj Michalovi Lechmanovi, s ktorým sme však v kontakte,“ hovoril šéf trebišovského futbalu, ktorý dodal, že v novej sezóne chce klub stavať na vlastných odchovancoch.

„Príležitosť dostanú naši mladí hráči, ktorí hrali v jari druhú ligu, potrebujeme však ešte káder doplniť minimálne o štyroch hráčov, pričom musíme vyriešiť aj brankársky post.“

Žlto-modrí už v príprave odohrali aj zopár zápasov, sily si zmerali s Boršou, Sninou či Vranovom nad Topľou.

„O výsledky v nich nešlo, príležitosť v nich dostali všetci hráči,“ skonštatoval M. Eliáš, podľa ktorého by k lídrom mužstva mal opäť patriť skúsený Marek Olah.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články