Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Trapattoni: Nie som Boh, ale vo futbale sa vyznám

Giovanni Trapattoni. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. nov 2011 o 13:09

Futbalisti Írska si víťazstvom 4:0 nad Estónskom takmer zabezpečili postup na majstrovstvá Európy. Musia však ešte zvládnuť odvetu 15. novembra.

TALLINN/DUBLIN. Futbalistov Írska delí už len 90 minút domácej odvety baráže proti Estónsku od vybojovania si účasti na majstrovstvách Európy 2012 v Poľsku a na Ukrajiny.

Íri totiž jednoznačným víťazstvom 4:0 v Tallinne zobrali pobaltskému prekvapeniu kvalifikácie reálnu nádej na postup.

Pochvalu si vyslúžil Giovanni Trapattoni za svoje rozhodnutie dať príležitosť Jonovi Waltersovi. Útočník Stoke City sa totiž pri svojom prvom súťažnom zápase za reprezentáciu odmenil za dôveru premiérovým gólom, ktorým poistil vedenie ostrovného tímu na 2:0.

"Nie som Boh, nehovorím po anglicky a ani po taliansky veľmi dobre a robím veľa chýb. Myslím si však, že po 30 rokoch vo futbale sa v ňom trochu vyznám. Domnieval som sa, že v tomto zápase a na takomto ihrisku bude Walters platným hráčom. Mal si prikryť a podržať loptu, aby pomohol mužstvu ísť vyššie. Jon ukázal svoje kvality, rozhodli sme sa správne," vyhlásil 72-ročný skúsený taliansky stratég.

Napriek výraznému štvorgólovému náskoku, ktorý by mal Írsku stačiť na spečatenie postupu na prvé vrcholné podujatie od MS 2002 a zároveň prvý kontinentálny šampionát od roku 1988, Trapattoni upozorňuje: "Bude dôležité, aby sme výsledok potvrdili aj v domácom prostredí. Čaká nás ešte 90 minút, rešpektujeme silu súpera, ktorý podá v odvete iný výkon. My musíme zopakovať ten náš z piatka."

Najlepšie momenty zápasu Estónska s Írskom

Súvisiace články