Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

V poslednej minúte strelil skvostný gól. Oslavovali ako majstri Európy

Alexander Schütz, hráč TJ Sokol Medzibrod.
Titanilla Bőd|28. okt 2021 o 17:51

Alexander Schütz skóroval tretí raz v sezóne.

HAJNÁČKA, MEDZIBROD. Nebol to zápas, ktorý by obzvlášť potešil divákov. Na jeho konci však padol skvostný gól.

Alexander Schütz rozhodol stretnutie skupiny Juh IV. ligy Stredoslovenského futbalového zväzu parádnou strelou z diaľky: nechytateľná lopta smerovala do bránky od brvna. Týmto zásahom zdolal TJ Sokol Medzibrod Hajnáčku 1:0.

Hluchí proti slepým

Bol to posledný zápas sezóny, obom tímom chýbali zranení hráči, aj to ovplyvnilo úroveň hry.

„Pre oko diváka ten zápas nebol až taký zaujímavý, bolo to ako hluchí proti slepým. Ak by som bol divákom, možno by som po prvom polčase išiel domov,“ priblížil dianie na ihrisku autor jediného gólu.

21-ročný futbalista nastúpil nezvyčajne na pravom kraji obrany, pritom je záložníkom. „Snažil som sa odviesť maximum, snáď to bolo fajn. Pred gólom som dostal loptu od nášho stopéra na kraj a povedal som si: buď, alebo. Skúsil som to a padlo to tam,“ opísal svoj presný zásah.

Obrovská eufória

Medzi hráčmi Medzibrodu vypukla obrovská radosť, bolo to ich jediné víťazstvo na ihriskách súperov a celkovo štvrté v jesennej časti. „Oslavovali sme, ako keby sme vyhrali majstrovstvá Európy,“ s úsmevom poznamenal Alexander Schütz.

Keďže do Hajnáčky cestovali v oklieštenej zostave, nemali pred zápasom veľké nádeje. „Mali sme obavy, aby sme nedostali 'kefu', napokon sme však viezli domov tri body,“ zdôraznil.

Cesta tak trvala dlhšie, než za normálnych okolností a oslavy pokračovali aj po príchode do Banskej Bystrice.

Alexander Schütz s loptou. (Zdroj: Archív)

Pred očami priateľky

Pre Alexandra Schütza bol to tretí gól v sezóne, skóroval aj proti Príbelciam a Čiernemu Balogu. Tento však bol jednoznačne najkrajší. „Dal som podobný ešte v šiestej lige, ale tento bol určite najkrajší v živote,“ vyhlásil.

Jeho hviezdny moment videla na vlastné oči aj jeho priateľka. „Pochádza z Oravy, a keď nemusí ísť cez víkend domov, tak chodí so mnou aj na zápasy vonku. Je pre mňa oporou, či na tréningoch, či na zápasoch. Som veľmi rád, že ju mám,“ uviedol mladý futbalista.

Mrzelo ho iba to, že jeho gól nevidel naživo jeho otec. „Videl ho však aspoň na videu. Je pre mňa veľkým futbalovým vzorom. Svojho času hrával za Gelnicu, bol miestna hviezda,“ hrdo dodal Alexander Schütz.

Zaujalo vás niečo v nižších súťažiach? Boli ste svedkami výnimočného gólu, videli ste kurióznu situáciu na dedinských trávnikoch, poznáte hráča s nevšedným životným príbehom? Ozvite sa nám na futbalnet@sportnet.sk .

Výborný kolektív

Aj on dlho hral za rodnú Gelnicu, no v lete si začal hľadať klub bližšie k Banskej Bystrici, kam chodí na vysokú školu. Je v treťom ročníku na Univerzite Mateja Bela, študuje učiteľstvo telesnej výchovy.

„Do Gelnice prišiel nový brankár, ktorý bol bývalým spolužiakom terajšieho trénera Medzibrodu Dominika Škubáka. Dal mi na neho kontakt a on mi dal príležitosť. Takto som prišiel do Medzibrodu,“ opísal okolnosti vzniku hosťovania.

Alexander Schütz, hráč TJ Sokol Medzibrod. (Zdroj: Archív)

Úroveň IV. ligy v stredoslovenskom regióne sa mu pozdáva. „Na východe som hrával piatu ligu, teraz hrám štvrtú, čo bol tiež jeden z benefitov prestupu. Všimol som si, že tu v mnohých mužstvách hrajú hráči, ktorí boli v mládežníckych reprezentáciách, bývalí ligisti, i takí futbalisti, ktorí pôsobili vo vyšších súťažiach v Česku, Poľsku či Maďarsku,“ uviedol.

Pochvaľuje si aj partiu. „Kolektív je úžasný. Chlapci ma prijali tak, ako keby som tam vyrastal. Neľutujem, že som prišiel na hosťovanie do Medzibrodu, ale Gelnica je nojím domovom,“ zdôraznil Alexander Schütz. 

Titanilla Bőd
Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články