Boris Bátora.
Boris Bátora. (Autor: archív klubu)
Ivan Mriška|27. okt 2021 o 10:23

Boris Bátora potreboval na dvojitý hetrik len 37 minút.

VEĽKÝ KÝR. Naposledy strelil gól v druhom kole do siete Dolného Ohaja. Odvety pre zranenia gólovo mlčal, rovných desať zápasov.

Kanonier FC Veľký Kýr Boris Bátora sa však vrátil vo veľkom štýle. Cez víkend nasúkal v V.lige Východ ZsFZ šesť gólov do siete TJ Agro Zemné.

Kanonier a predseda klubu

Na dvojitý hetrik mu stačilo rovných 37 minút.

„Teším sa. Spoluhráči mi to priali, pretože po zranení som sa ťažko dostával do formy. V šatni ma vítali s úsmevom a so slovami: Vitaj späť, kanonier,“ po zápase povedal spokojne útočník Boris Bátora, ktorý je i predsedom klubu.

Veľký Kýr zdolal súpera zo Zemného vysoko 9:3. Prvý polčas bol pritom nerozhodný 1:1.

„Nastúpili sme s odhodlaním vyhrať, no priebeh prvého polčasu bol z našej strany nervózny. Síce sme si vytvorili šance, do vedenia išli z rýchleho brejku hostia. Našťastie, do polčasu sa nám podarilo vyrovnať,“ opísal priebeh prvého polčasu.

Hoci to tak nevyzeralo, po zmene strán sa spustil uragán domáceho favorita. „Chceli sme zápas otočiť. V 53. minúte som dostal peknú krížnu prihrávku, ktorú som si spracoval do protipohybu gólmana a do prázdnej bránky som zakončil.

Od toho gólu to už išlo jedna radosť,“ pousmial sa Bátora.

Bátora: Zásluhu má celé mužstvo

Druhé dejstvo vyhral Veľký Kýr 8:2. Okrem šesťgólového Bátoru sa presadili Roman Sendrei a dvakrát Anton Balog.

„Zásluhu na góloch majú všetci spoluhráči, ktorí sa zomkli a peknými prihrávkami ma posunuli do gólových šancí. Najviac asistencií mal nový člen tímu Tomáš Verbír, s ktorým hrám v útoku.

Verím, že toto naše viacgólové víťazstvo nás posunie dopredu a zvýši chuť do boja v ostatných zápasoch,“ zaprial si.

Za fantastické prihrávky pripraví pre spoluhráčov basu dobre vychladeného nápoja. „Zaslúžia si to. Vďaka nim mi prišlo množstvo gratulácií od fanúšikov, čo ma veľmi potešilo. Dúfam, že sa mi bude dobre dariť aj naďalej,“ dodal.

Výborná účasť na tréningoch

FC Veľký Kýr je aktuálne na piatom mieste V. ligy Východ ZsFZ. Keďže v súťaži pôsobí až osemnásť klubov, na jeseň sú na programe ešte tri kolá.

„Našim cieľom pred začiatkom sezóny bolo dostať sa do prvej päťky. Samozrejme, budeme sa teraz snažiť dostať čo najvyššie.

Máme kvalitného trénera Jaroslava Kostolányiho, ktorý má vynikajúce tréningy. Trénujeme v stredu, piatok a účasť je vždy veľmi vysoká, čo ma ako predsedu klubu nesmierne teší,“ uzavrel šesťgólový kanonier a šéf FC Veľký Kýr Boris Bátora.