Nové Zámky predviedli skvelý obrat a ostali na čele, Nitra prvýkrát prehrala

Pavel Klhůfek z HC Košice po strelenom góle.
Pavel Klhůfek z HC Košice po strelenom góle. (Autor: Milan Kapusta - TASR)
Sportnet|13. nov 2020 o 20:49

Triumf Košíc zariadil dvojgólový Klhůfek.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Košice zvíťazili doma v zápase 12. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:1. Pre Zvolenčanov to bol prvý zápas od 20. októbra.

V úvode sa hostia prezentovali aktívnym pohybom, ktorý robil Košičanom problémy. Košičania sa postupne dostali do tempa, viackrát ohrozili zvolenského brankára Rahma, ale ten viackrát podržal svoj tím.

Dlhodobo slabú úspešnosť presiloviek vylepšil Klhůfek, ktorý 17 sekúnd pred koncom prvej tretiny zblízka dorazil puk za Rahma. Klhůfek v úvode prostrednej časti zvýšil na 2:0.

Vďaka dvom zásahom Jenyša viedli domáci už jasne o štyri góly. Košický brankár Sedláček napokon nevychytal čisté konto, keďže 134 sekúnd pred koncom ho prestrelil Stupka.

Tipos extraliga: TOP momenty zo zápasu Košice - Zvolen: fotogaléria

13.11.2020

Nové Zámky predviedli skvelý obrat, keď proti Banskej Bystrici otočili z 0:2 na 3:2 a udržali sa na čele tabuľky. Domáci v 28. minúte prehrávali o dva góly.

V závere druhej tretiny však zabrali a do konca duelu trikrát skórovali. V závere brankár Kiviaho ešte vychytal tutovku hosťujúceho Šimuna.

Nitra si pripísala prvú prehru až v ôsmom zápase. Na vlastnom ľade nestačila na Poprad, ktorému podľahla 2:4. Nitrania strelili oba góly v presilových hrách.

Napriek porážke strácajú na vedúce Nové Zámky iba bod, pričom odohrali o tri duely menej.

Tipos extraliga: TOP momenty zo zápasu HK Nitra - HK Poprad: fotogaléria

13.11.2020

Hokejisti Miškovca zvíťazili na ľade HK Dukla Trenčín 6:3. Dvom gólmi pomohol hosťom Osterberg.

Trenčania nepremieňali príležitosti a hráči Miškovca boli v koncovke oveľa presnejší. Trenčínu patrí až desiata priečka so šiestimi bodmi.

Ešte o bod menej majú hokejisti Banskej Bystrice. Liptovský Mikuláš ešte v tejto sezóne nebodoval a na zápas do Detvy nevycestoval.

Tipos extraliga - 12. kolo:

Košice - Zvolen 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 20. Klhůfek (Pavlin, Mráz), 23. Klhůfek (Růžička), 37. Jenyš (Mráz, Pavlin), 45. Jenyš (Pospíšil, Chovan) - 58. Stupka (Mikúš, Hraško)

Rozhodovali: Hronský, D. Konc st. - L. Beniač, Ordzovenský, vylúčení: 2:5 na 2 min., navyše Havrila (Koš.) 5 min. + DKZ za napadn. hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, bez divákov

Košice: Sedláček - Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák - Chovan, Pospíšil, Jenyš - Milý, Mráz, Klhůfek - Belluš, Havrilla, Jokeľ - Krasničan, Frič, Nagy

Zvolen: Rahm - Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško - Bondra, J. Mikúš, Puliš - McPherson, Zuzin, Nuutinen - Stupka, Helewka, Kelemen - Tibenský, Jedlička, Kolenič - Marcinek

Hlasy po zápase

Jan Šťastný, tréner Košíce: "Dôležité bolo ustáť úvodný tlak. Zvolen mal vtedy veľa šancí. Základom nášho víťazstva bol brankár Jakub Sedláček. Trochu paradoxne sme si pomohli využitou presilovkou, ktoré nám nejdú. V druhej tretine sme dali v oslabení na 2:1 a bolo vidieť, že si chlapci začínajú veriť. V tretej časti sme čakali na brejky, dali sme z toho štvrtý gól. Mrzí nás, že sme neudržali čisté konto pre brankára Sedláčeka. Vážime si, že sme zdolali kvalitného súpera."

Peter Oremus, tréner Zvolena: "V našej hre bolo veľa dobrých vecí, hoci jeden strelený gól je málo. Dnes nám nešli presilovky, ale treba sa odraziť od dobrých vecí. To som povedal aj chlapcom v kabíne. Košice vyhrali zaslúžene. Nedeľný zápas bude z našej strany určite lepší."

Nové Zámky - Banská Bystrica 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 38. Mikuš (Seppänen, Bajtek), 47. Seppänen (Iso-Mustajärvi), 57. Obdržálek (Zahradník, Bajtek) - 23. Faško-Rudáš (Šimun, Winquist), 28. Kabáč (Vašaš, Vybiral)

Rozhodovali: Kalina, Stano - Jedlička, Gegáň, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Nové Zámky: Kiviaho - Holenda, Hain, Västilä, Ligas, Fereta, Mikuš, Šeliga - Obdržálek, Seppänen, Iso-Mustajärvi - Jurík, Ondrušek, Rogoň - Okoličány, Holovič, Bajtek - Rehák, Embrich, Barto - Zahradník

Banská Bystrica: Vay - Drew, Breton, Žiak, Ďatelinka, Biro, Petrinec, Lopejský, Demo - Faško-Rudáš, Winquist, Sloboda - Vašaš, Tamáši, Kabáč - Sojka, Šimun, Výhonský - Lunter, Giertl, Vybíral

Nitra - Poprad 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Góly: 4. Tvrdoň (Slovák, Holešinský), 41. Tvrdoň (Slovák, Cardwell) - 19. Handlovský, 29. Dalhuisen (Preisinger, Handlovský), 30. Bjalončík (Haščák), 32. Zagrapan (Svitana)

Rozhodovali: Baluška, Výleta - Synek, Durmis, vylúčení: 4:2, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley - Mezei, Cardwell, Švarný, Vitáloš, Š. Nemec, Pupák, Knižka - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Lantoši - Holešinský, Dauda, Žitný - Minárik, Šiška, Škvarek - O. Stümpel

Poprad: Rychlík - D. Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Drgoň, Repe, M. Hudec, Kramár - Vandas, Preisinger, Handlovský - Mešár, Skokan, Haščák - Svitana, Zagrapan, Livingston - Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko - Hájnik

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Mali sme dobrý vstup a solídny záver. V druhej tretine sme mali vo všetkých prípadoch puk na hokejke a skončilo sa to gólom v našej sieti. Jediné z čoho mám radosť je ten záver, v ktorom sme sa dokázali znížiť a hráči sa presvedčili, že je to o hlavách. Keď dajú do toho emócie, sú schopní sa do zápasu vrátiť."

Peter Mikula, tréner Popradu: "Vedeli sme dobre čo nás čaká a čo neminie. Myslím, že sme sa veľmi dobre pripravili. Nám slúžili lepšie hlava a mali sme lepšie nohy ako domáci. Zápas sa rozhodol v druhej tretine, keď sme si vytvorili tlak a zúžitkovali ho na góly. V závere sme už zápas kontrolovali."

Trenčín - Miškovec 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

Góly: 29. Krajč (Ferenyi, Ďurina), 48. J. Švec (Bezúch, Starosta), 54. Hecl (Chromiak, Ackered) - 8. Egle, 25. Galanisz (Magosi, Rauhauser), 27. Osterberg (Egle, Szirányi), 39. Egle (Magosi), 41. Flick (Egle, Vas), 56. Osterberg (Szirányi, Rokaly)

Rozhodovali: Korba, Snášel - Janiga, Bogdaň, vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše Wehrs 10+DKZ za napadnutie rozhodcu, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, bez divákov

Trenčín: Kristín (27. Valent) - Rajnoha, Starosta, Bokroš, Ackered, Mesikämmen, E. Švec, Stacha - Väyrynen, Kettunen, Bezúch - Chromiak, Valach, Hecl - Kukuča, J. Švec, Hlinka - Ďurina, Ferényi, Krajč - Maniaček

Miškovec: B. Kiss - Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Rauhauser, Láda, Vojtkó - Egle, J. Vas, Flick - Magosi, Galanisz, Csányi - Jordan, Osterberg, Rokaly - Révész, Miskolczi, Ritó - Lövei

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nové Zámky predviedli skvelý obrat a ostali na čele, Nitra prvýkrát prehrala