Slovenská výprava pomýšľa na medaily, začínajú majstrovstvá sveta v thajskom boxe

(Zdroj: Tomáš Tadlánek)
Vladimír Bilohuščin, Tomáš Tadlánek|5. dec 2021 o 20:43

Dovedna 5 bojovníkov bude reprezentovať naše farby.

BANGKOK. Už zajtra začínajú Majstrovstvá Sveta IFMA v Muay Thai, ktoré budú trvať celý týždeň v hlavnom meste Thajska, Bangkoku. Ide o jeden z najkvalitnejších standuperských turnajov sveta.

Medzi zviezdami turnaja môžeme nájsť mnoho zápasníkov z elitných líg ako GLORY Kickboxing alebo ONE Championship. Mená ako Jimmy Vienot, Iman Barlow, Andrei Kulebin, Capitan Petchyindee (aktuálny Šampión ONE FC), Thananchai a mnoho ďalších budú veľkým lákadlom, a tak nečudo, že podujatie bude na celom svete ostro sledované.

Slovensko na tomto šampionáte bude reprezentovať dovedna 5 zápasníkov. V seniorskej A kategórii bude naše farby hájiť Monika Chochlíková vo váhe do 51kg, ktorá na poslednom šampionáte získala bronz.

V B kategórii U23 (do 23 rokov) bude bojovať Lenka Škundová vo váhe do 60kg. V junioroch nás budú reprezentovať 3 zápasníci a to Jozef Molnár, v kategórii 16-17y do 57kg, Lea Tanáčová v 16-17y do 48kg a Adam Zavodsky v 16-17y do 81kg.

Bude sa bojovať o veľa, v histórii Slovenskej Muaythai Asociácie totiž dokázalo z MS Slovensko získať len jednu medailu (Chochlíkova bronz v 2019) a v celej histórii slovenského thajského boxu sa ešte nikto nedokázal prebojovať do finále. Naša výrava ale pomýšľa na najvyššie priečky a o to cennejšia bude každá vybojovaná medaila.

Poznáme už aj rozlosovanie prvých zápasov. V utorok nastúpi naša najväčšia hviezda Monika Chochlíková na svoj osemfinálový zápas proti šampiónke Švédska, ktorá ešte nemá na svojom konte žiadnu porážku, a tak Moniku už na úvod čaká veľmi ťažká skúška.

"Monika má neuveriteľne ťažký los," hodnotí člen výpravy Tomáš Tadlánek. "Prvý zápas neporazená Švédka, to by sme ale mali zvládnuť. Potom príde na rad naozaj top bojovníčka z Ruska, ktorú Monika v roku 2018 tesne porazila a v semifinále sa rysuje súboj s Vietnamkou, s ktorou Monika tesne prehrala na minulom šampionáte. Je to celkom vtipné, ale podľa pavúka sa zdá, že najľahší zápas nás potencionálne čaká vo finále."

V ďalších súbojoch sa predstaví:

Lenka Škundová vs Aida Khairulina (KAZ)

Jozef Molnár vs Mohamed Jafleh (UAE)

Lea Tanáčová vs Olga Naumkina (RUS)

Adam Závodský vs víťaz zápasu RUS/BLR

Nabitého šampionátu sa zúčastní dokopy 76 krajín sveta, medzi ktorými bohužiaľ nefigurujú africké krajiny, ktorým zakázalo Thajsko vstup na svoje územie.

Zaujímavosťou taktiež je, že ide prvý šampionát odkedy má IFMA ako šport a federácia plnú podporu od Medzinárodného Olympijského výboru a je teda plným členom olympijskej rodiny.

Súvisiace články