Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Tenis: Návrh o presunutí termínu Australian Open sa nepáči organizátorom VC F1

TASR|21. mar 2003 o 10:25

Melbourne 21. marca (TASR) - Šéfovia grandslamového tenisového turnaja Australian Open privítali myšlienku presunutia termínu podujatia z januára na ...

Melbourne 21. marca (TASR) - Šéfovia grandslamového tenisového turnaja Australian Open privítali myšlienku presunutia termínu podujatia z januára na marec, čo sa však nepáči organizátorom Veľkej ceny F1, ktorá sa koná v tom istom mesiaci a takisto v Melbourne.

Výkonný šéf úvodného grandslamového turnaja roka Paul McNamee sa tento týždeň vrátil zo stretnutia tenisových funkcionárov vo švajčiarskom Lausanne a vyjadril nadšenie nad ideou priblížiť termín konania Australian Open Veľkej Cene F1. "Skĺbenie týchto dvoch podujatí v jednom mesiaci by prinieslo Melbourne obrovskú svetovú pozornosť a z mesta by sa stala ikona na mape," povedal McNamee. Prezident VC Austrálie Ron Walker však jeho názor spochybnil: "Paul McNamee sám príde na to, že Melbourne nedokáže prilákať ľudí dvakrát za jeden mesiac. A my nechceme meniť termín našich pretekov v prospech Australian Open. Melbourne sa nepotrebuje zviditeľňovať na mape, pretože si túto pozíciu už vybudovalo vďaka všetkým podujatiam za posledných desať rokov," povedal.

Súvisiace články