Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Tenis: Davenportová začína rok s novým trénerom a snúbencom

TASR|6. jan 2003 o 11:22

Sydney 6. januára (TASR) - Americká tenistka Lindsay Davenportová, ktorá začala nový rok víťazstvom na turnaji v austrálskom Sydney nad domácou hráčkou ...

Sydney 6. januára (TASR) - Americká tenistka Lindsay Davenportová, ktorá začala nový rok víťazstvom na turnaji v austrálskom Sydney nad domácou hráčkou Nicole Prattovou, odštartovala sezónu aj s novým trénerom Rickom Leachom.

Bývalá svetová jednotka pauzovala v rokoch 2001 a 2002 spolu deväť mesiacov pre zranenie kolena a medzitým sa zasnúbila s bratom svojho súčasného kouča Jonom Leachom.

"Je to skvelý chlapík a môj budúci švagor," povedala 26-ročná Kalifornčanka o Rickovi Leachovi. "Je dôležité nájsť trénera, ktorý sa vyzná vo svojom povolaní, je solídny a je skvelou osobnosťou. Je aj časťou rodiny a som veľmi šťastná," povedala ďalej Davenportová, ktorá sa podľa vlastných slov tešila na novú sezónu. "Bola som šťastná, keď sa predchádzajúci rok už skončil. Som v situácii, v akej som dlho nebola, keď nie som v prvej desiatke," uviedla Američanka a dodala: "Cítim sa však na prvú päťku, alebo aj štvorku. Nepociťujem žiadny tlak." Davenportová sa momentálne nachádza na 12. priečke svetového rebríčka.

dw mi

Súvisiace články