Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hádzanári Tatrana v príprave uspeli aj v Poľsku

Tréner Goluža hráčom verí a dúfa, že si na štýl jeho práce za rok zvykli. (Autor: tasr)
Ján Leško|Publikované 29. júl 2018 o 22:00

Po prvom zápase spustil Goluža kritiku, druhý už vyzeral lepšie.

MIELEC. Dve z troch prípravných stretnutí v zahraničí odohral Tatran Prešov počas uplynulej soboty v Poľsku.

Po tom, ako predtým slovenský hádzanársky majster presvedčivo vyhral prvý prípravný duel v maďarskom Gyongyosi, dvakrát uspel aj s tímom najvyššej poľskej súťaže v Mielci.

Rovnako ako v Maďarsku, aj v Poľsku sa prešovskí hádzanári rozbiehali pomalšie.

Pred zápasom s Gyöngyösom dopoludnia v Prešove trénovali a popoludní už hrali za hranicami.

V Mielci hrali prvý zápas už o desiatej predpoludním, takže doma si ráno privstali.

Začiatok bol obojstranne dosť kostrbatý. Tatran svojmu súperovi veľa nedovolil, za polčas inkasoval len osemkrát. Strelecky so štrnástimi gólmi ale tiež zvlášť nevynikol.

Po obrátke súperovi už viac prikladal a zdalo sa, že vyhrá dvojciferným gólovým rozdielom.

Potom sa ale Tatran nevyhol ľahkovážnym stratám lopty v útočnej fáze, snaživí domáci skorigovali a prehru o šesť gólov so slovenským majstrom výrazne oproti minulosti omladený SPR Stal bral.

Najlepší doterajší polčas

Tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža konkrétne chyby v prvom zápase svojim zverencom vyhodil poriadne na oči.

Avšak krátko pred druhým duelom tvrdil, že tentoraz to bude iné a že jeho tím vyhrá minimálne o pätnásť gólov.

Odvážne prognózy chorvátskemu trénerovi slovenského majstra takmer vyšli.

Hostia v prvom polčase druhého zápasu predviedli najlepší herný úsek v doterajších prípravných stretnutiach.

Všetko vychádzalo z výbornej obrany. V nej zvlášť dobre pracovali napríklad Kasal, Carapkin či Vučko, ktorý po tom, ako Babič „chytil koňara“, odohral druhý zápas na pivote vzadu i vpredu ozaj obdivuhodne.

Keďže Tatran vyhral vydarený polčas o dvanásť gólov, zdalo sa, že po zmene strán ho ešte zvýši. Lenže, podobne ako v prvom súboji s Poliakmi, aj v druhom dovolili Prešovčania domácim trestať kontrami zlé útočné rozohrávky i nedôrazné zakončenie z mnohých vyložených streleckých pozícií.

Dvojciferným rozdielom, čo iste nebolo ich jediným cieľom v príprave, ale napokon vyhrali.

Séria prípravných stretnutí slovenského hádzanárskeho šampióna sa najbližšie presunie do jeho domovského stánku, prešovskej Tatran Handball Areny.

Súperom Prešovčanov bude znova poľský klub, tentoraz jeden z popredných celkov našich severných susedov KS Azoty Pulawy.

Prvý zápas sa bude hrať v THA v piatok tretieho augusta od osemnástej, začiatok druhého stanovili o deň neskôr na jedenástu hodinu.

V júli takýto vírus v živote nechytil

Prvé dva prípravné zápasy odohral po Martinovi Straňovskom druhý kapitán Tatrana Prešov Dominik Krok.

V slovenskej najvyššej súťaži v predošlej sezóne vyhodnotený najlepší hádzanár v Maďarsku nehral pre vírusové ochorenie.

V Poľsku už ale bol a zároveň aj vystupoval po Martinovi Straňovskom v role druhého kapitána Tatrana.

„Nie, nie, to, že ma po uplynulej sezóne vyhlásili za najlepšieho extraligového hráča, vôbec nesúvisí s tým, že tréner S. Goluža a generálny manažér M. Benický mi zverili túto funkciu. V Tatrane Prešov som už deviaty rok. Mojím snom bolo hrať práve za tento klub. Som už dlhší čas jeho súčasťou a fakt, že sa mi dostalo tej pocty byť druhým kapitánom majstrovského tímu, je pre mňa obrovským vyznamenaním a svojím spôsobom i ďalšou výzvou. Aj túto rolu sa vynasnažím robiť v klube, ako najlepšie viem,“ uviedol na túto tému po zápasoch v Poľsku v slovenskej hádzanej populárny a uznávaný hráč.

Nuž a svoju absenciu predtým v Maďarsku aj zdôvodnil.

„Pokiaľ sa dobre pamätám, niečo také sa mi v mesiaci júl počas športovej kariéry vari ešte nestalo. Skosil ma nejaký vírus. Tri dni v kuse som mal vysoké teploty, silno zapálené priedušky. Takže na zápas do Gyöngyösu som nemohol. Žiadna sláva to ale nebola pred cestou do Mielca. Dvakrát som bol v posilňovni, absolvoval jeden hádzanársky tréning. Nerozbiehalo sa mi teda jednoducho. V hale bolo dusno, dýchalo sa mi dosť ťažko. Som ale rád, že som späť v tíme. Po nemoci to bude chcieť ešte nanovo sa trochu kondične aktivovať. Avšak už v Poľsku som sa snažil robiť na ihrisku všetko podľa trénerových pokynov. Nie vždy to ale vychádzalo. No ako vravím, bol som ešte zdravotne čiastočne limitovaný. Už sa však teším na ďalšie zápasy a v tých domácich s KS Azoty Pulawy verím, že to bude v mojom podaní už lepšie.“

Výsledky

SPR Stal Mielec (Poľ.) - Tatran Prešov 22:26 (8:14)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič - L. Urban 3,Lapajne 2, M. Straňovský 2, Hrstka 1, Vučko 5, Babič 2,Gatine 1, Carapkin, Číp 1, Kasal 2, Butorac 3, D. Krok 4

SPR Stal Mielec - Tatran Prešov 22:33 (9:21)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič - L. Urban 3,Lapajne, M. Straňovský 2, Hrstka 7, Vučko 6, Babič, Gatine2, Carapkin, Číp 4, Kasal 5, Butorac 3, D. Krok 1

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.