Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tatran pokračuje v príprave na chorvátskom Krku

Peter Hatalčík. Na snímke vpravo radujúc sa z jedného z prešovských titulov, s prípravou pri Jadrane má dobré skúsenosti. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 18. júl 2013 o 00:00

Domáci blok trval od prvého júla, keď mužstvo Tatrana Prešov prevzal jeho nový tréner Peter Hatalčík.

Jedna časť prípravného obdobia dnešným predpoludním skončí. Dnes podvečer vyrazí výprava deväťnásobného majstra Slovenska na chorvátsky ostrov Krk, kde fyzická časť prípravného obdobia na sezónu 2013/2014 vyvrcholí.

PREŠOV. Pri Jadrane pobudnú prešovskí hádzanári do konca budúceho týždňa. Po návrate z Chorvátska sa ale doma dlho neohrejú.

Po dvoch voľných a dvoch tréningových dňoch vycestujú na silno obsadený medzinárodný turnaj do poľských Kielcov.

Potom príde na rad séria prípravných stretnutí s ukrajinským Motorom Záporožie, poľským Stalom Mielec či maďarským FKK Gyongyos.

„Domáci prípravný blok sa nezačal optimálne,“ konštatoval tréner Tatrana Prešov Peter Hatalčík. „Preto, lebo jedna skupina hráčov ho začala, ako bolo naplánované, prvého, no druhá až siedmeho júla. Tí, ktorí začali skôr, sú vpredu. Tí, ktorí so súhlasom klubu sa zaradili do prípravy o týždeň neskôr, boli písomne upozornení, aby prišli v rámci možností pripravení na zvládnutie záťaže, ktorá ich čaká. Žiaľ, u všetkých 'oneskorencov' to ale neplatilo. Takže napokon sme bojovali na dvoch frontoch. Jedni sú unavení viac, ďalší zase potrebovali nadviazať na manko z prvého týždňa. Preto vravím, že to vôbec nebol optimálny stav. Na druhej strane som ale rešpektoval, že hráči, ktorí mali reprezentačné povinnosti, nastúpili na dovolenky o týždeň neskôr. Nádejam sa však, že zameškané všetci vykompenzujú svojím prístupom v ďalšej fáze prípravy.“

Naháňali kondičku i lopty

Počas prvej domácej časti prípravného obdobia sa ale zverenci trénera Petra Hatalčíka iba nenaháňali za kondíciou. Fyzická stránka síce dominovala, no hádzanári sa dostali aj k práci s loptami.

„Iste, už týždeň robíme aj na základných herných činnostiach. Samozrejme, popri výbehoch, rôznych intervalových tréningoch, posilňovni. Skrátka, bolo toho dosť. Avšak nás, počnúc zajtrajškom, čaká na Krku v podstate vrchol fyzickej prípravy. Turnajom v Poľsku potom prejdeme už na hernú časť. V Chorvátsku sa zameriame výhradne na kvalitu fyzičky. To znamená na dynamiku, rýchlosť a iné špecifické veci, teda už nie iba na získavanie hrubej sily.“

Tatran nemieri dnes na Krk náhodou. Hatalčík sa k príprave pri mori priklonil po dobrých skúsenostiach spred roka, kedy tam pracoval s Tatranom.

„Čo bolo, bolo. Ja sa ale zase nádejam, že práve kombinácia podmienok, teda tamojšia klíma, morská voda, možnosti trojfázových tréningov, k tomu dobrá strava s dostatočným odpočinkom a regeneráciou po záťaži, to všetko bude blahodárne pôsobiť na organizmus hráčov.“

Kormidelník slovenského hádzanárskeho šampióna spomenul, že v doterajšej fáze prípravy nejaké „boľačky“ niektorí jeho zverenci síce mali, no našťastie vážnejšie zranenia sa im vyhli.

K Jadranu vycestujú dnes podvečer

Na sústredenie na chorvátsky ostrov Krk boli nominovaní títo hráči prešovského Tatrana: Jakub Krupa, Svetislav Verkič – Oliver Rábek, Patrik Hruščák, Jakub Hrstka, Michal Urban, Dominik Krok, Dajnis Kristopans, Alexander Radčenko, Lukáš Urban, Peter Tumidalský, Tomáš Urban, Tomáš Číp, Vladimír Guzy, Žarko Pejovič, Damian Krzystofik, Radoslav Antl, Andrej Petro, Roman Drobňák. Šéf výpravy Miloslav Chmeliar. Tréner: Peter Hatalčík. Maséri: Štefan Benko a Igor Zrelák.

Súvisiace články