Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Svidník vyhorel v semifinále až nečakane hladko

Sportnet|Publikované 4. feb 2013 o 23:00

Misia Legend Watches Slávia Svidník vo Final Four Slovenského pohára ostala nenaplnená. Svidníčania totiž nestačili na Humenné, ktorému podľahli hladko 0:3.SVIDNÍK. Prvý vrchol sezóny nevyšiel volejbalistom Legend Watches Slávia Svidník podľa ich predstáv.

Do semifinále Final Four Slovenského pohára nastupovali s predsavzatiami smerom k celkovému víťazstvu, ale ŠK Chemes Humenné príliš nepotrápili.

Slovenský majster mal celé stretnutie pod kontrolou a s každým setom bola jeho dominancia na palubovke zreteľnejšia. Svidníčania sa nedokázali dostať do tempa a hladko prehrali 0:3 (-20, -19, -14).

„Naše predsavzatia ostali v šatni alebo vonku pred halou. Nemôžem povedať, že sme hrali nekoncentrovane, ale od prvej lopty sme kopili chyby. Humenčania nás tlačili podaním, výborne útočili a veľmi dobre bránili v poli. Na druhej strane, nemali sme súpera čím zatlačiť, a to si nemyslím, že by Humenné hralo lepšie ako v poslednom zápase, ktorý sme vyhrali. V semifinále sme však nič neponúkli a keď sa nechytili ani striedajúci hráči, nemohli sme pomýšľať na lepší výsledok. Naša trojročná práca by mala gradovať práve teraz, ale v Slovenskom pohári sme absolútne zlyhali,“ konštatoval tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

O prihrávke

Svidníčania chceli ťažiť zo skúseností, ktoré získali vo finále Slovenského pohára v minulej sezóne, kedy v dramatickom dueli stroskotali na Volley Teame, či z výsledkovej pohody z aktuálnej nadstavbovej časti.

„Dôležitý moment bol v tom, že sme si neodprihrávali, pričom práve rozdiel v prihrávke bol markantný. Naši nahrávači museli neustále dochádzať k loptám, hrali sme bez prvého sledu a smečiari to mali veľmi ťažké. Nikto z hráčov nedokázal vziať zodpovednosť na seba. Humenné robilo minimum chýb, kým my sme kazili aj jednoduché situácie, ktoré sme v minulosti zvládali bravúrne. Jednoducho, takú bezmocnosť som pri tomto mužstve už dlho nezažil,“ priznal J. Vlk.

Nemenné ciele

Neúspechom v pohárovej súťaži si však vo Svidníku nechcú nechať pokaziť chuť z dobre rozbehnutej sezóny.

Pred mužstvom ostáva priorita vybojovať si čo najlepšiu pozíciu pre play off a ďalším dôležitým krokom pre naplnenie tejto ambície bude najbližšie stretnutie, v ktorom Slávia privíta doma Volley Team.

„Žiadne mužstvo sa nevyhne 'šedému' dňu, aký sme mali my v sobotu, keď na nás doslova doľahlo všetko. Ešte sa mi pri tomto tíme nestalo, aby sme sa nedokázali vymaniť z tlaku súpera, lebo vždy sme našli nejakú protizbraň. Treba však priznať, že Humenné hralo výborne a nič nám nedovolilo. Musíme sa z toho poučiť, v debatách si to vysvetliť a vyvodiť závery, aby sa to neopakovalo. Čaká nás nadstavba a už v sobotu privítame Volley Team. Hoci je to veľmi kvalitné mužstvo, bol by som najradšej, keby sme všetky očakávania odčinili víťazstvom. Budem sa teda snažiť mužstvo nabudiť tak, aby sme dali na náš výkon z pohára zabudnúť,“ uviedol J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.