Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Prekvapilo ma, že som zaujal toľko ľudí, hovorí adept na gól roka

Ivan Mriška|Publikované 9. jan 2021 o 10:00

Futbalnet predstavuje hráčov, ktorí sa uchádzajú o honor najkrajšieho gólu roka 2020.

Foto: archív klubu

BZINY. Priamy kop z poriadnej diaľky napálil do šibenice. Pripomenul tým legendárny zásah Roberta Carlosa.

Krásny gól Andreja Puškáša z ôsmoligového Športového klubu Bziny sa uchádza o priazeň fanúšikov v súťaži o najkrajší gól roka 2020 v amatérskych súťažiach. O víťazovi rozhodnú fanúšikovia, ešte stále môžete hlasovať!

„Prekvapilo ma, že gól zaujal toľko ľudí a dostal som sa do finálovej desiatky. Informoval som hneď spoluhráčov, aby hlasovali. Ak vyhrám cenu, čaká ich v šatni prekvapenie,“ sľúbil Andrej Puškáš.

Hlasuje sa na stránke FUTBALNET.sk, kanonier oravského tímu má číslo päť.

„Podrobne som si poprezeral všetky finálové góly a padli aj krajšie ako môj,“ skromne dodal.

Presný zásah zaznamenal pred domácimi priaznivcami v zápase proti TJ Družstevník Vasiľov, v ktorom jeho tím triumfoval 3:0.

„Sú to roky tréningu, driny a skúsenosti. Hrám už vyše 30 rokov,“ pousmial sa bývalý futbalista MFK Ružomberok, ktorý sa výborne ukázal aj v tretej lige za Dolný Kubín.

„Sľúbil som chlapcom, že na konci kariéry im prídem pomôcť. A tak som tu. Bziny sú moja rodná dedinka. Je tu skvelá partia. Tím chceme ešte doplniť o troch – štyroch hráčov a budúcu sezónu chceme ísť na postup,“ prezradil.

Bziny ako jeden z mála tímov na Slovensku stihli v období pandémie koronavírusu odohrať všetky zápasy jesennej časti. S desiatimi bodmi sú v tabuľke šieste.

„Dúfam, že jarná časť sa rozbehne podľa plánu, pretože si neviem predstaviť fungovanie bez futbalu. Všetci pevne veríme, že sa situácia zlepší a budeme môcť robiť to, čo nás baví,“ uzavrel.


Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články