Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Supercross v Steel Aréne vyhral na požičanej motorke

Najúspešnejší jazdci večera. Na najvyššom stupni víťaz L. Rombaut. (Autor: Radek Lavička)
Patrik Fotta|Publikované 14. feb 2016 o 23:00

Sobotný predvalentínsky večer patril v Košiciach priaznivcom motošportu.

Podujatie Europe Stars Supercross Tournament 2016 bola nielen prehliadka jazdov patriacich k európskej špičke a ich schopností, ale aj veľkolepá show plná ohňa a hudby. Z celkového prvenstva a šeku na 3 000 eur sa na konci radoval francúzsky jazdec Loic Rombaut.

KOŠICE. Samotné preteky prebiehali eliminačným systémom, keď sa na štart postavili vždy traja jazdci, ktorí absolvovali tri krátke okruhy v dvoch kolách.

Prví dvaja postupovali ďalej, posledný bol vyradený. Jediný slovenský zástupca Juraj Popovicz skončil už v prvom kole, keď narazil na silnú skupinu, v ktorej z prvého miesta postupoval neskorší víťaz Rombaut a český jazdec Marek Sukup.

Najbližšie cestuje do Anglicka

Francúzsky jazdec bol medzi poslednými, ktorých organizátori zapísali na štartovú listinu a navyše ani nejazdil na svojej motorke, no napriek tomu zvíťazil.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.