Supercross v Steel Aréne vyhral na požičanej motorke

Najúspešnejší jazdci večera. Na najvyššom stupni víťaz L. Rombaut.
Najúspešnejší jazdci večera. Na najvyššom stupni víťaz L. Rombaut. (Autor: Radek Lavička)
Patrik Fotta|15. feb 2016 o 00:00

Sobotný predvalentínsky večer patril v Košiciach priaznivcom motošportu.

Podujatie Europe Stars Supercross Tournament 2016 bola nielen prehliadka jazdov patriacich k európskej špičke a ich schopností, ale aj veľkolepá show plná ohňa a hudby. Z celkového prvenstva a šeku na 3 000 eur sa na konci radoval francúzsky jazdec Loic Rombaut.

KOŠICE. Samotné preteky prebiehali eliminačným systémom, keď sa na štart postavili vždy traja jazdci, ktorí absolvovali tri krátke okruhy v dvoch kolách.

Prví dvaja postupovali ďalej, posledný bol vyradený. Jediný slovenský zástupca Juraj Popovicz skončil už v prvom kole, keď narazil na silnú skupinu, v ktorej z prvého miesta postupoval neskorší víťaz Rombaut a český jazdec Marek Sukup.

Najbližšie cestuje do Anglicka

Francúzsky jazdec bol medzi poslednými, ktorých organizátori zapísali na štartovú listinu a navyše ani nejazdil na svojej motorke, no napriek tomu zvíťazil.