Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Štvrťfinále LM medzi Manchestrom a Realom lámalo rekordy sledovanosti

TASR|24. apr 2003 o 20:10

Nyon 24. apríla (TASR) - Televízny prenos zo stredajšieho štvrťfinále Ligy majstrov medzi Manchestrom United a Realom Madrid (4:3), v ktorom si španielsky ...

Nyon 24. apríla (TASR) - Televízny prenos zo stredajšieho štvrťfinále Ligy majstrov medzi Manchestrom United a Realom Madrid (4:3), v ktorom si španielsky klub zaistil postup do semifinále, prekonal rekordy v sledovanosti.

Hetrik Brazílčana Ronalda na Old Trafforde sledovalo na Pyrenejskom polostrove v tejto sezóne rekordných 8,1 milióna divákov, čo znamená 54-percentný podiel na trhu. Tohtosezónny rekord padol i vo Francúzsku, kde si k televíznym obrazovkám sadlo 6,8 milióna futbalových fanúšikov.

Vo Veľkej Británii zaznamenala televízia ITV1 výsledkom 10,6 milióna divákov (44,9% podiel) najvyššiu sledovanosť Ligy majstrov od zápasu oboch tímov v sezóne 1999/2000. V Taliansku zase štvrťfinálová dráma medzi AC Milánom a Ajaxom Amsterdam (3:2) prilákala k obrazovkám 9,4 milióna divákov. Je to najvyššia sledovanosť futbalového zápasu za posledné štyri roky.

"Uplynulý týždeň potvrdil, že Liga majstrov je fantastická súťaž," povedal na margo televízneho úspechu LM riaditeľ oddelenia UEFA pre styk s verejnosťou Mike Lee.

Súvisiace články