Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Stocha bude riešiť disciplinárna komisia, skandoval Smrť Sparte!

Miroslav Stoch. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 25. sep 2017 o 11:31

Hrozí mu pokuta i zákaz činnosti.

PRAHA. Disciplinárna komisia českej Ligovej futbalovej asociácie (LFA) začala disciplinárne konanie voči slovenskému futbalistovi v drese SK Slavia Praha Miroslavovi Stochovi.

Slovák v zápase národného pohára MOL Cupu medzi jeho tímom a FK Fotbal Třinec skandoval pri "ďakovačke" slová Smrť Sparte!

"Disciplinárna komisia Ligovej futbalovej asociácie otvorila disciplinárne konanie s Miroslavom Stochom pre možný disciplinárny prečin, pohoršujúce, urážlivé alebo ponižujúce správanie, ktorého sa mal dopustiť ako hráč v súvislosti so zápasom MOL Cupu medzi SK Slavia Praha - FK Třinec," cituje portál idnes.cz z vyhlásenia LFA.

Podľa spomenutého webu jeden zo slavistických fanúšikov po víťaznom dueli s Třincom slovenského hráča vyzval, aby predniesol tradičnú "ďakovačku".

Ten však nepoznal jej slová a jeden z fanúšikov mu ich našepkával. Bola to takzvaná "chuligánska verzia", ktorá obsahuje slovné spojenie Smrť Sparte!

Dvadsaťsedemročný stredopoliar nastúpil v spomenutom dueli do druhého polčasu za stavu 0:1 a výkonom výrazne pomohol svojmu mužstvu k obratu v stretnutí. V zápase napokon triumfovala Slavia Praha 5:1 a postúpila z 3. kola pohára.

Stoch sa môže k incidentu vyjadriť písomne do 5. októbra, keď sa bude disciplinárka prípadom zaoberať, alebo naň prísť osobne. Hrozí mu pokuta i zákaz činnosti.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články