Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Starších žiakov SP MFK turnaj preveril

Sportnet|Publikované 20. feb 2009 o 00:00

Na medzinárodnom halovom futbalovom turnaji v maďarskom Miškovci v silnej konkurencii obsadili starší žiaci SP MFK Rožňava piatu priečku.ROŽŇAVA.

Na medzinárodnom halovom futbalovom turnaji v maďarskom Miškovci v silnej konkurencii obsadili starší žiaci SP MFK Rožňava piatu priečku.

ROŽŇAVA. Turnaja, ktorý bol spestrením zimnej prípravy pre prvoligových starších žiakov SP MFK, sa zúčastnilo šesť mužstiev. Okrem domácich celkov Miskolc DVTK A, DVTK B, Kazincbarcika a Nyísuli, dvojicu slovenských zástupcov tvorili SP MFK Rožňava a Tauris Rimavská Sobota. Pri hracom systéme každý s každým tak zúčastnené mužstvá odohrali po päť stretnutí.

V defenzíve nedostatky

"Potrebovali sme sa priestorovo zorientovať, aklimatizovať, lebo turnaj sa hral vo veľkej modernej telocvični väčších rozmerov a naši chlapci doteraz hrávali na oveľa menších plochách. Z toho pramenili i nelichotivé výsledky a v zápasoch sa prejavili naše nedostatky. V prvých dvoch dueloch sme viedli o gól, ale nedotiahli ich do víťazného konca. V posledných dvoch zápasoch boli už kvalitatívne rozdiely a prejavila sa i únava. Technické nedostatky boli hlavne v defenzívnej činnosti, keď sme prakticky trikrát inkasovali priamo z rohových kopov a raz dokonca bez dotyku. Neraz viazla i činnosť pri prechode z obrany do útoku. Víťazstvo nad Rimavskou Sobotou nám v konečnom súčte vynieslo piate, predposledné miesto. Strelecky sa najviac darilo Borošovi, ktorý takmer v každom zápase skóroval," hodnotil tréner starších žiakov Dionýz Kemény.

Chorobnosť ruší prípravu

Starší žiaci už počas prípravy odohrali na umelej tráve v Rimavskej Sobote stretnutie proti domácim rovesníkom a zvíťazili 6:2. Začiatkom marca majú v pláne vycestovať do Sp. Novej Vsi na ďalšie prípravné stretnutie. "V doterajšej príprave plynulosť tréningových procesov narušilo hlavne chrípkové obdobie ako i rôzne aktivity, prevažne lyžiarske zájazdy. Dlhodobo máme zraneného Jakuba Maliňáka. Cieľom do odvety je dotiahnuť nejaké hosťovačky, ale doposiaľ je to iba snahou, nič konkrétne," dodal D. Keméň.

FAKTY

n Výsledky: Kazincbarcika - SP MFK Rožňava 3:2, G: Boroš, Molnár, DVTK A - SP MFK Rožňava 3:1, G: Boroš, DVTK B - SP MFK Rožňava 5:2, G: Lenhart, Boroš, Rimavská Sobota - SP MFK Rožňava 1:3, G: Boroš, Molnár, Jonás, Nyírsuli - SP MFK Rožňava 4:1, G: Lenghart

Súvisiace články