Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Športová streľba: Obnovená spolupráca strelca Gönciho

TASR|4. jan 2001 o 12:39

Košice 4. januára (TASR) - Dvojnásobný najlepší svetový športový strelec Jozef Gönci absolvoval v stredu popoludní na košickej strelnici na Podhradovej svoj prvý tréning so staronovým trénerom Vladimírom Ščerbanovským. Ten viedol košického rodáka, v súčas

nosti člena banskobystrickej Dukly, už v rokoch l987-1992.

"V podstate sme sa s vedením Dukly dohodli na podmienkach, chýbajú už len detaily. Zmluvu by sme mali podpísať zrejme ešte do konca tohto mesiaca, ale bez ohľadu na to už s Jožom trénujeme," povedal staronový tréner Jozefa Gönciho.

Jeho doterajší úspešný tréner Anton Beľák ešte pred Vianocami podal žiadosť na dvojročnú neplatenú dovolenku od 1.apríla 2001. "Na Dukle nie sú proti, no posledné slovo bude mať ministerstvo obrany SR. Som rozhodnutý odísť trénovať do zahraničia. Rozhodnem sa podľa všetkého do konca marca, lebo je tu niekoľko alternatív, ktoré chcem dovtedy starostlivo zvážiť, z Európy aj Ázie. V médiách prezentované Spojené arabské emiráty sú síce lákavé i jednou z možností, nie však jedinou. Dovtedy sa budem naplno venovať príprave talentovaného košického strelca Vlastimila Veselku a na diaľku aj Trenčanovi Michalovi Homolovi, s ktorým som začal spoluprácu vlani v lete," ozrejmil svoju súčasnú situáciu Anton Beľák. So svojím nástupcom V.Ščerbanovským sa krátko stretol počas extraligového kola v Košiciach, o Göncim sa však podrobnejšie nehovorilo.