Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Šport: Schumacher "kráľom motorizmu", rakúsky double v zimných športoch

TASR|17. jan 2001 o 09:46

Londýn 16. januára (TASR) - V londýnskej sieni Royal Albert Hall v utorok počas slávnostného galavečera prevzali ocenenia najlepší svetoví športovci uplynulého roka 2000. Pred 6000 divákmi udelila medzinárodná porota 15 ocenení - pohárov v deviatich kateg

óriách.

Zo zástupcov kráľovnej športu - atletiky sa z ocenenia mohli tešiť dvaja úspešní Američania z olympiády v Sydney - trojnásobná víťazka Marion Jonesová a dvojnásobný zlatý medailista Michael Johnson. Ceny im odovzdali legendy svetovej atletiky Evelyn Ashfordová a Bob Beamon.

Z titulu najúspešnejšieho futbalista sa prekvapujúco netešil Francúz Zinedine Zidane, ale portugalská hviezda Luis Figo.

Trojnásobný majster sveta seriálu F1 Nemec Michael Schumacher zvíťazil v kategórii motorizmus a v zimných športoch oslávilo double rakúske lyžovanie, keď sa víťazmi stali zjazdári Hermann Maier a Renate Götschlová.

Cena vstupenky na podujatie sa pohybovala prerátane od 1200 do 12.000 Sk, no šťastlivci mohli súčasne vidieť športových prominentov ako Muhammada Aliho, Marka Spitza, Dawn Fraserovú, či Nadiu Comaneciovú.