Hazard: Ako hrať pre zábavu a vyhnúť sa rizikám?

(Autor: freepik.com)
Inzercia|7. apr 2023 o 00:00

Berieš hranie ako zábavu, ale obávaš sa možných rizík? Pozri si, ako hrať bezpečne a ako sa proti rizikám poistiť.

Hranie hazardných hier je hlavne zábava. Napätie z výsledku športového duelu, či z vyžrebovania tých správnych čísel prináša adrenalín, ktorí vyhľadávajú mnohí. Aby hranie zostalo pre teba aj naďalej zábavou, je treba ustrážiť si rozumnú mieru rizika, a to hlavne dodržiavaním pravidiel bezpečného hrania.

Ak sa však chceš poistiť proti rizikám viac, môžeš poskytovateľa požiadať o nastavenie sebaombedzujúcich opatrení. Licencovaní poskytovatelia hazardných hier ti to zo zákona umožnia. Takto si môžeš nastaviť buď maximálnu výšku celkových stávok alebo maximálnu kumulatívnu výšku prehier za kalendárny mesiac. Ide o pomerne účinné opatrenie, pretože poskytovateľ ti potom už nesmie umožniť účasť na kurzových stávkach ani iných hazardných hrách, ak by to malo viesť k nedodržaniu nastavených opatrení. Nastavené obmedzenia si pritom môžeš sprísňovať alebo zvoľňovať, platí však, že tak môžeš urobiť len raz za kalendárny mesiac.

Aj napriek rôznym ochranným opatreniam nájde sa v spoločnosti malá skupina ľudí, obvykle 3 % populácie, ktorí si svoje hranie nedokážu ustrážiť. Ak k nim patríš alebo si myslíš, že k tomu smeruješ a chceš mať istotu takmer stopercentnej ochrany pred nežiaducimi následkami hrania, môžeš požiadať Úrad pre reguláciu hazardných hier o zápis do registra vylúčených osôb. A prečo iba „takmer“? Odpoveď je jednoduchá – pretože ani zápis do registra ťa neochráni pred ponukami nelegálnych poskytovateľov, ktorí ťa nijako nechránia. A nielen to, negarantujú hráčovi ani vyplatenie výhry či ochranu jeho osobných údajov.

Negatívne následky hrania sú obsahom aj priloženého videodokumentu. Vznikol s podporou Inštitútu pre zodpovedné hranie, s úmyslom preventívne brániť nárastu problémového hráčstva a zároveň upozorniť na význam dodržiavania pravidiel bezpečného hrania.

Dokument Gambler - 1. časť

Dokument Gambler - 2. časť

Inštitút zodpovedného hrania vznikol na jar 2022. Jeho členmi sú stávkové spoločnosti Tipsport, Niké a Fortuna, ktoré deklarovali spoločné úsilie o to, aby tipovanie zostalo zábavou a zároveň, aby prispeli k úsiliu obmedziť následky patologického hráčstva.

Nachádzate sa tu:
Domov»Blog»Hazard: Ako hrať pre zábavu a vyhnúť sa rizikám?